Багато верств населення в Україні мають право на певні виплати та пільги. Українські робітники, наприклад, мають право на сплату лікарняних на оздоровлення. Зазначається, що ця виплата прирівнюється до заробітної плати. Саме ж нарахування здійснюватиметься для 7 категорій українців. Матеріальна допомога на оздоровлення належить до фонду оплати праці.
Про це йдеться на сайті "Безоплатна правова допомога".
Варто зауважити, що на допомогу на оздоровлення нараховуються зарплатні податки – ПДФО та військовий збір.
Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення обов'язково нараховується для
- державних службовців;
- посадових осіб місцевого самоврядування;
- педагогічних та науково-педагогічних працівників;
- працівників бюджетних закладів та установ освіти, не належать до педагогічних та науково-педагогічних працівників;
- медичних та фармацевтичних працівників;
- бібліотекарів;
- працівників будинків культури, музеїв.
Який розмір таких виплат
Наголошується, що майже у всіх випадках, розмір цього нарахування не може бути більше одного посадового окладу раз на рік під час оформлення основної щорічної відпустки.
Але якщо працівники відпрацювали неповний робочий час, то сума допомоги буде пропорційна відпрацьованому часу.
Як українцям отримати цю допомогу
Для отримання своєї матеріальної допомоги на оздоровлення, потрібно спершу взяти щорічну відпустку або її частину. Це головна умова отримання гарантованої виплати.
Варто додати, що рішення про надання щорічної відпустки й про надання матеріальної допомоги оформлюють за наказом роботодавця.
Коли не оплачують лікарняний
Ми вже писали раніше, що офіційно працевлаштовані українці мають право на лікарняні та виплату допомоги по причині тимчасової непрацездатності. Але в окремих випадках перебування на лікарняному можуть не оплатити.
Згідно з законом, українці можуть залишитись без допомоги по тимчасовій непрацездатності, якщо навмисно заподіяти шкоду своєму здоров’ю з метою ухилення від роботи чи інших обов’язків або симуляції хвороби чи перебуватимуть під арештом і за час проведення судово-медичної експертизи.
Також лікарняний не сплачують, якщо тимчасова непрацездатність настала у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних із таким сп’янінням або громадянин отримав травму чи захворювання при вчиненні кримінального правопорушення.
Також варто додати, що перебування на лікарняному можуть не оплатити, якщо застрахована особа перебувала у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.
Якщо вас зацікавила ця інформація, то більше інформації ви можете дізнатися у нашому матеріалі за посиланням.
Раніше ми також пояснювали, як відкрити лікарняний онлайн. Також ми пояснювали, як військовим лікуватися за кордоном.