UA RU

Скільки грошей давати дітям в школу – експертка розкрила найголовніші секрети

Насправді варто памʼятати, що гроші – це один зі способів будь-якої людини взаємодії зі світом

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Фінансову грамотність важливо вивчати якомога раніше

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Знайомити дитину з грошима треба змалечку. А тому, починаючи з віку, коли дитина йде до школи, можна видавати їй кишенькові гроші на постійній основі. Адже так вона зможе вчитися фінансовій грамотності.

Про це у коментарі сайту Pro Гроші розповіла експертка з фінансів Інна Старченко.

Скільки грошей треба давати дитині

Все залежить від віку і потреб вашої малечі. Розмір суми кожна сім'я визначає лише особисто.

Але кишенькових грошей має вистачати на:

Щоб навчити дитину планувати свої витрати, почніть видавати їй гроші на тиждень, потім на місяць. Але для цього вам разом треба прорахувати всі потреби, – говорить експертка.


Наприклад:

перекус в школі – 80+ грн/день або 1 680 грн/міс;

проїзд – 30+ грн/день або 630 грн/міс;

мобільний зв'язок – 150 грн/міс;

стрижка у перукаря – 150+ грн/міс;

спортивні секції – 1 200+ грн/міс;

кошти на розваги – визначаєте разом з дитиною.

Всього: 4 200+ грн


Дітям після 10 років вже можна давати кишенькові гроші раз на місяць, а не кожного тижня. У випадку якщо кошти були витрачені раніше, ніж настав наступний місяць, то зʼясуйте, чому так сталося.

Можливо, треба переглянути суму кишенькових грошей або проговорити отриманий досвід з дитиною, зробити висновки й спробувати ще, – говорить експертка.

Що буде, якщо взагалі не давати гроші дитині в школу

Гроші – це один зі способів взаємодії зі світом. Кишенькові кошти – це тренажер, який вчить поводитися з ними.

Батькам важливо зрозуміти, що вміння поводитися з грошима – важлива навичка для майбутнього дорослого самостійного життя вашої дитини. І якщо не отримати цей практичний досвід змалечку, то треба буде його набувати у дорослому житті, й ціна помилки буде значно вищою.

Як навчити дітей заробляти

Раніше у коментарі сайту Pro Гроші засновник соціального проєкту "Сімейний Бюджет", партнер iPlan.ua Любомир Остапів розповів, що у молодшому віці, 6-10 років, батьки мають пояснити дитині, навіщо потрібні гроші.

Варто допомогти розібратися малечі, як потрібно заощаджувати кошти на різні цілі, наприклад, на іграшку або враження. Після цього у дитини постає питання: "Де ж взяти гроші на мої цілі?". Потім батьки можуть дати ідеї заробітку, або ж самі запропонувати дитині роботу.

Але це не про традиційну роботу, наприклад, помити посуд, яка і так є серед обов'язків членів сім'ї. Це про більш разові задачі. Наприклад, впорядкувати альбом, зробити діджитал фотографій, налаштувати смартфон тощо.

Більше про це ви можете прочитати в нашому матеріалі.

Раніше ми розповідали, коли слід оформити першу банківську картку для дитини й чого навчити насамперед. Крім того, дізнавайтеся, що треба робити з першими заробітками та коли і як загалом починати розмови про фінанси з дітьми.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі