В касі ПриватБанку співробітниця видала клієнтці гроші з печатками та надписами, але ці пошкодження жінка виявила вдома. Намагаючись повернути валюту, вона отримала відмову.
Скаргу опублікували на порталі Мінфін у розділі відгуків.
Користувачка, зареєстрована під ніком AlionaL, розповіла, що прийшла в київське відділення фінустанови, щоб зняти велику суму з рахунку й отримати банкноти. Водночас вона не перевірила відразу всі купюри, видані касиркою, бо довго стояла в черзі та поспішала. Тільки вдома помітила, що деякі гроші мічені – ззаду стояли якісь печатки та були надписи.
"Повернулась до ПриватБанку, але там відмовились прийняти валюту назад. Більше того, брехали мені у вічі, що давали купюри лише нового зразку, хоча це неправда. Співробітниця перед видачею сама скаржилася, що їм привозять гроші старого зразку навіть під замовлення. І що тільки половина нові", – уточнила клієнтка.
Вона звернулася в службу підтримки, але там просто побажали гарної співпраці з банком надалі, ніяк не допомігши розв'язати проблему. У відповідь на скаргу киянки представники ПриватБанку зауважили, що при здійсненні касових операцій у відділенні всі клієнти зобов'язані:
- рахувати гроші не відходячи від каси;
- перевіряти реквізити, вказані на касових документах.
І тоді, не задовольнившись станом купюри, можна відмовитися її прийняти. А всі зношені банкноти іноземної валюти (старі, розірвані, обгорілі, зі штампами чи проколами) банк може тільки забрати на дослідження в НБУ.
Які гроші повинен приймати банк
Нещодавно в багатьох українців почали виникати проблеми зі здачею на обмін чи заміну іноземної валюти. В касах та обмінниках відмовлялися виконати замовлення клієнтів або встановлювали комісію, якщо купюри були випущені до 1996 року. Усе через дизайн та захисні елементи на американських грошах, які змінили.
Водночас в Національному банку запевнили, що спілкувалися із представниками банківських установ країни та дійшли домовленості про усунення цих проблем. Каси можуть не прийняти валюту лише у випадках, коли вона з ознакамисерйозних ушкоджень. До таких відносять:
- забруднення (плями), загальна площа яких перевищує половину площі банкноти;
- обпалення, трухлість (виникає через тривалу взаємодію з вологою, рідинами, хімікатами чи ознаками гниття);
- розриви на частини;
- пошкодження елементів дизайну та захисту;
- зміну первісного кольору паперу та/або зображень;
- забруднення, що спричиняють люмінесценцію паперу в ультрафіолетових променях;
- явні друкарські недоліки.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що українцям можуть відмовити в обміні доларів в банках та обмінниках. Також ми повідомляли, що збій у Приват24 може залишити клієнтів з кредитами та розповідали, на що слід звернути увагу.