Вересень 2023 року став рекордним для України за обсягом продажу валюти на міжбанківському валютному ринку. В Національному банку України зазначили, що показники є найвищими з початку поточного року.
Про це повідомили у пресслужбі Національного банку України (НБУ).
У вересні цього року НБУ реалізував 2,691 мільярда доларів на міжбанківському валютному ринку, що стало частиною загального обсягу продажу валюти в 19,267 мільярда доларів, який Нацбанк здійснив з початку поточного року з метою підтримки балансу на ринку.
Проте, слід зауважити, що ці значні витрати Національного банку компенсуються завдяки міжнародній фінансовій допомозі. За даними Міністерства фінансів України, у вересні 2023 року Україна отримала 3 мільярди доларів від міжнародних донорів. Ці грантові кошти, що надаються на безповоротних умовах, складають понад 40% від загального обсягу фінансової допомоги. Серед донорів, які надали допомогу Україні у першому місяці осені поточного року, варто виділити:
- Європейський Союз надав пільгове фінансування на суму 1,6 мільярда доларів;
- Сполучені Штати Америки внесли важливий внесок, надавши грант на суму 1,25 мільярда доларів;
- Світовий банк, під гарантією Великої Британії, надав пільгове фінансування на суму 100 мільйонів доларів.
Скільки валюти імпортували українські банки
З початку російського вторгнення до вересня 2023 року українські банки імпортували понад 9,23 мільярда готівкової валюти. Протягом цього періоду найвищий обсяг готівкової валюти був зафіксований у лютому 2023 року, коли імпорт становив майже 861 мільйон доларів.
Згідно з даними НБУ, у серпні 2023 року було імпортовано 435 мільйонів готівкової іноземної валюти, включаючи майже 144 мільйони євро. Це демонструє зростання на 35% в порівнянні з попереднім місяцем, липнем, коли було імпортовано 322 мільйони готівкової валюти.
Зафіксовано зростання обсягу готівкових доларів, які банки ввезли в Україну, із 217 мільйонів доларів у липні до 283 мільйонів доларів у серпні. Ця тенденція свідчить про зрослий інтерес до долара в умовах нестабільної економічної ситуації.
Обсяг імпорту євро також показав зростання. У серпні цей показник склав 96 мільйонів, а в вересні він збільшився до 143 мільйонів євро. Це може свідчити про бажання громадян і компаній диверсифікувати свої фінансові портфелі, шукати альтернативи для збереження своїх фінансових активів.
Раніше в коментарі сайту Pro Гроші економіст розповів, що очікувати у жовтні від курсу долара та євро. Також ми повідомляли, що Нацбанк планує робити з обліковою ставкою до кінця року.