UA RU

Мобілізація в Україні: як родичам військового оформити грошову допомогу

Існує визначений порядок звернення у військову частину для оформлення виплат

Фото: Depositphotos. Колаж: Pro Гроші

Родичі військових можуть отримати грошову допомогу від держави

Фото: Depositphotos. Колаж: Pro Гроші

Загальна мобілізація в Україні триватиме щонайменше до 19 лютого 2023 року, якщо війна не закінчиться швидше. Під час служби і виконання бойових завдань деякі військові можуть опинитися у ворожому полоні. Тоді родичі мають право на отримання грошової допомоги від держави.

Деталі розповіла головна юристка Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зоряна Світлицька.

Кому призначають виплати

У постанові Кабінету Міністрів від 30 листопада 2016 року №884 визначено, яким членам сімей військовослужбовця можуть призначити грошове забезпечення. До переліку входять:

Щоб домогтися виплат, потрібно звернутися з відповідною заявою на ім'я командира військової частини, де служив полонений. Там протягом 15 днів будуть розглядати подані документи і нададуть відповідь у письмовій формі.

Які документи необхідно подати

Зауважимо, що заяву приймають лише після офіційного визнання перебування службовця у полоні та до дня його звільнення. До заяви необхідно додати:

Розмір виплати залежить від кількох факторів, а саме зарплатні полоненого за останнім місцем служби, його окладу, наявності надбавки за вислугу років, а також з урахуванням інших додаткових виплат, які носять регулярний характер. Родичі отримуватимуть грошове забезпечення щомісяця до моменту звільнення з полону.

Випадки відмови в оформленні допомоги

За словами юристки, у військовій частині можуть відмовити в оформленні виплати. Це відбувається, якщо особа подала неповний пакет документів, зазначених у законодавстві, чи сам заявник не є людиною, яка має право на отримання фінансового забезпечення.

Також відмова характерна людям, які подали заяву з порушенням строків. Або у випадках документального доведення, що військовослужбовець самостійно здався у полон, полишив військову частину чи місце служби без дозволу, дезертирував.

Раніше сайт Pro Гроші писав, коли дозволяють не приходити у військкомат за повісткою. Також ми повідомляли, кому з чоловіків подовжили термін перебування за кордоном.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі