Клієнт Monobank кілька місяців намагався домогтися від фінустанови пошуку втраченого міжнародного переказу на суму 482 євро. Але не зміг отримати жодних доказів успішної транзакції з боку банку.
Скаргу опублікували на порталі Мінфін у розділі відгуків.
У 2022 році користувач, зареєстрований під ніком Aa04091982, здійснив переказ на суму 482 євро за кордон. Але одержувач не отримав кошти. У відповідь на запит клієнта в Monobank уточнили, що оскільки відправлення міжнародне, треба почекати від 3 до 5 банківських днів. Але опісля ситуація не змінилася.
"Консультанти відправили квитанцію і сказали, що переказ був надісланий, а докази цього – документ. Тобто одержувачу потрібно шукати гроші або причину їх відсутності у своєму банку. В Німеччині він подав запит у DEUTSCHER SPARKASSEN UND GIROV з проханням знайти кошти за номером квитанції та ініціював перевірку з пошуковою метою. Але платіж не знайшли. Після перевірки одержувачу надіслали офіційний лист про невдалий переказ із моєї валютної картки", – зауважив клієнт.
Чоловік відправив листа консультантам Monobank, але знову отримав у відповідь квитанцію про надсилання коштів. Також представники фінустанови відмовилися провести перевірку з метою виявлення зниклої суми, вказавши, що "найкращі докази – квитанція про переказ платежу".
Чи вдалося розв'язати проблему
Клієнт уточнив, що звертався по допомогу до служби підтримки по 2-3 рази на місяць, але результату не було. Нарешті на початку квітня чоловіку порадили скористатися сайтом check.gov.ua – "Державним сервісом перевірки квитанцій". Після введення даних виявилося, що номер не дійсний. З іншими квитанціями про перекази з валютної картки вказаному німецькому банку подібного результату не сталося. Вже понад дев'ять місяців українець намагається повернути кошти, що зникли в невідомому напрямку.
Раніше ми писали, що Monobank не пропустив платіж на картку від родича з-за кордону. Фінустанова почала вимагати від власника рахунку підтвердження походження грошей, причому лише з Пенсійного фонду України за останні три роки. Але відправник не може отримати цей документ, перебуваючи в іншій країні, єдиний варіант дізнатися про джерело доходу – довідка за місцем роботи.
Як результат – відправлення не надійшло одержувачу, оскільки в Monobank на запити відповідали тільки шаблонними повідомленнями з посиланням на НБУ про неможливість прийняти довідку.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що оплатити комуналку через Monobank не вийде та розповідав, яка проблема виникла у клієнтів. Також ми повідомляли, що Monobank попередив про наслідки ліквідації IBOX BANK.