Протягом наступного тижня, 19-25 червня, не передбачається якихось подій, аби курс долара почало "лихоманити". Скоріш за все, показники іноземної валюти дещо коливатимуться, але це будуть несуттєві зміни.
Про це у коментарі сайту Pro Гроші розповів доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України Олексій Плотніков.
Що буде з курсом долара наступного тижня?
За словами експерта, зараз в Україні нормальна ситуація з насиченістю ринка валютою, попит на долар потроху вгамовується та не спостерігається якогось додаткового ажіотажного попиту.
Що стосується зовнішніх чинників, поки що, знову ж таки, сприятлива ситуація, оскільки до нас продовжують надходити гроші з боку міжнародних партнерів. Тобто всі ці чинники в принципі не повинні якось суттєво позначитися на курсі долара.Олексій Плотніков
Доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України
Щодо подій на фронті, а це одна зі складових частин курсових коливань, поки що немає підстав вважати, що вони якось вплинуть на курс іноземної валюти.
На думку експерта, наступний тиждень буде певною мірою продовженням поточного. Тобто спостерігатимуться незначні коливання в межах кількох копійок, але в принципі нічого вражаючого не станеться. Курс долара залишиться в раніше сформованому коридорі, а саме 37-38 гривень.
Як валютні зміни впливають на доходи українців?
Олексій Плотніков пояснив, що валютні зміни мають як прямий, так й опосередкований вплив на заробіток українців, адже якщо курс долара зростає, то національна валюта знецінюється.
За його словами, більшість українців отримують заробітну плату в гривнях, але у разі зростання курсу долара її номінальний розмір зазвичай не змінюється. Тобто, виходить, що фактично на цю суму людина купує менше товарів, аніж раніше, оскільки зростають в ціні продукти та інші товари.
Якщо лихоманить курс, а гривня знецінюється, то зростають у ціні насамперед імпортні товари. Наприклад, зараз в Україні все пальне імпортне. Тому, у разі значних курсових змін у бік зростання, ми одразу побачимо здорожчання бензину на заправках тощо.
Більше про вплив валютних змін на доходи українців читайте в нашому матеріалі.
Раніше ми розповідали, що буде з курсом долара до кінця літа. Також ми писали, чому українцям потрібно перейти на розрахунки у гривнях. Більше про курс валют в Україні читайте в нашій спецтемі.