UA RU

В Україні знову дорожчає зерно: скільки коштує тонна пшениці 3 жовтня

Розповідаємо, що змінилося на українському ринку зерна та як це вплинуло на вартість пшениці

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Які зміни відбуваються на ринку зерна в Україні

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Ціни на зерно на українському ринку, якщо й змінюються, то не суттєво на тлі обмеженої активності торгівлі. Усе через атаки РФ на морську інфраструктуру України та обмеження на імпорт вітчизняної агропродукції, які ще у вересні запровадив польський уряд.

Редакція сайту Pro Гроші розповідає, скільки коштує тонна пшениці у вівторок, 3 жовтня.

Що відбувається з цінами на зерно в Україні

Як свідчать дані аналітичного порталу, середня ціна на пшеницю в Україні станом на 3 жовтня тримається на рівні 4 132 гривень за тонну разом з ПДВ.

Скільки коштує тонна пшениці в Україні 3 жовтня
Фото: Tripoli.land

Варто зауважити, що вартість пшениці демонструвала незначне зростання впродовж останніх днів. Так, ще на початку минулого тижня, 25 вересня, тонна пшениці коштувала 4 048 гривень, але вже 28 числа зросла до 4 082 грн за тонну.

Тенденція до зростання збереглася й на новому тижні, адже 3 жовтня тонна пшениці подорожчала до 4 132 гривень.

Що змінилося на світовому ринку зерна

За інформацією аналітиків, котирування пшениці досягли найнижчих рівнів за останні три роки після появи звіту USDA, у якому було неочікувано сильно підвищено оцінку врожаю у Сполучених Штатах Америки.

Так, на світових біржах індикатори котирування були наступними:

Криза на світовому ринку пшениці

У 2023 році фіксують надзвичайно високі врожаї у деяких країнах Північної півкулі, тому на світовому ринку стався найбільший за останні 14 років обвал цін на пшеницю.

За інформацією агентства Bloomberg, на ф'ючерсному ринку в Чикаго пшениця дешевшала впродовж останніх трьох місяців. За цей період зернові втратили у ціні 11%. При цьому ціни продовжують знижуватися й надалі.

Експорт зерна з України

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Україна вже тестує альтернативний "зерновий коридор". Але в планах створити ще один шлях, що допоможе розширити транспортну інфраструктуру.

Втім, за яким саме маршрутом пролягатиме додатковий "зерновий коридор", наразі тримається у секреті.

Раніше ми розповідали, коли вирішиться зерновий конфлікт між Україною, Литвою та Польщею. Також ми писали, що змінилося на ринку олійних та зернових культур вперше за 20 років.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі