В Україні можуть мобілізувати до служби в ЗСУ навіть обмежено придатних чоловіків. Однак влада запевняє, що в даному питанні ще є певні нюанси, які необхідно вирішити.
Про це розповів секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону.
"Є в наших нормативно-правових документах термін – придатний або умовно придатний. Треба дати тлумачення, хто такий умовно придатний. Де люди, які мають такий припис у своїх документах, можуть використовуватися", – говорить Данілов.
Виходить, коли такі люди потрапляють у ті чи інші частини, то у командирів є певні процеси.
"Тому для того, щоб закрити це питання раз і назавжди, рішенням Ради нацбезпеки й оборони дано доручення розтлумачити цей документ, щоб не було подвійного-потрійного трактування цієї норми", – зазначив секретар РНБО.
За словами Данілова, сьогодні це питання згідно з рішеннями РНБО буде вирішено.
Кого з чоловіків можуть мобілізувати в Україні
Ми вже писали про те, що мобілізації підлягають одразу кілька категорій українців, а саме:
резервісти;
військовозобов'язані;
особи із запасу віком від 18 до 60 років;
придатні за станом здоров’я;
чоловіки віком від 18 до 27 років можуть бути мобілізовані, якщо вже проходили строкову службу або віднесені до служби запасу другої черги.
Призвати можуть також військових, які проходили строкову службу; офіцерів запасу, резервістів, інших осіб із досвідом служби; громадян, які не проходили військову службу; обмежено придатних під час воєнного стану.
Коли чоловікам загрожує кримінальна відповідальність
Раніше ми вже писали, якщо ви пройшли звіряння військово-облікових даних та медичну комісію для призову, але уникнули служби в ЗСУ, то вам загрожує кримінальна відповідальність. Ухилянта можуть позбавити волі на строк від 3 до 5 років.
Більше інформації про відповідальність для військовозобовʼязаних під час воєнного стану читайте в нашому матеріалі.
Що зміниться у роботі ВЛК вже незабаром
Президент Володимир Зеленський 30 серпня провів засідання Ради національної оборони та безпеки, за результатами якого були ухвалені рішення щодо роботи військово-лікарських комісій.
В Україні планують провести комплексну перевірку обґрунтованості тих рішень військово-лікарських комісій щодо інвалідності й непридатності до військової служби, які ухвалювалися із 24 лютого 2022 року та можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями.
Якщо перевірка встановить, що рішення були незаконні, тоді цим питанням займатимуться правоохоронці.
Раніше ми писали про те, що в Україні послабили процес виїзду за кордон для деяких категорій чоловіків. Також ми розповідали, що в Україні змінилися правила надання відстрочки за однією з підстав.