Українці вже звикли, що навіть під час війни держава впроваджує різні нововведення, які спрямовані на те, аби покращити життя громадян у нелегкий час. У грудні 2023 року в Україні теж відбудуться деякі зміни.
Сайт Pro Гроші розповідає, що запланувала влада.
Виплати переселенцям
Громадянам, які вперше звертатимуться за призначенням допомоги, кошти у грудні нараховуватимуть одній людині з розрахунку на всіх членів сім'ї. Раніше ж для того, аби отримати допомогу, заявку мали оформлювати окремо усі члени родини.
Фізична ідентифікація пенсіонерів
Це нововведення стосується українців пенсійного віку, які через повномасштабну війну виїхали за кордон і залишилися там. Так, до 31 грудня 2023 року вони мають пройти фізичну ідентифікацію для того, щоби їм не скасували пенсійні виплати.
Пройти її можна віддалено двома способами:
- скористатися послугою "Дія.Підпис" (сервіс є на порталі електронних послуг Пенсійного фонду в особистому електронному кабінеті);
- звернутися до консульської посадової особи та засвідчити поточне місце проживання за кордоном у відповідній країні.
Компенсація за втрачений врожай
Нещодавно Кабінет міністрів дозволив подавати заяви, на підставі яких держава нараховує компенсації за врожай, втрачений внаслідок підриву Каховської ГЕС росіянами до 31 жовтня 2023 року.
Після отримання заяви комісія впродовж 20 робочих днів вивчатиме подані документи, обстежуватиме земельні ділянки з втраченим врожаєм та складе відповідний акт.
Водночас обласні військові адміністрації ухвалюватимуть рішення про нарахування допомоги до 30 листопада. Тобто виплати українцям почнуть нараховувати вже у грудні.
Прожитковий мінімум у 2024 році
15 вересня Кабінет міністрів України затвердив проєкт державного бюджету на 2024 рік. Очікується, що зміниться рівень прожиткового мінімуму. Так, з 1 січня він становитиме 2 920 гривень на одну особу в розрахунку на місяць.
Це означає, що зміняться й інші соціальні виплати. Наприклад, зростуть:
- індексована сума оплати праці;
- мінімальний розмір пенсії за віком;
- максимальний розмір допомоги по безробіттю;
- допомога малозабезпеченим сім'ям;
- мінімальний гарантований розмір аліментів;
- допомога у зв'язку з вагітністю та пологами;
- плата за видачу ліцензії.
Зазначимо, що на оборону і безпеку наступного року держава планує витратити 1 трлн 685 млрд гривень.
Раніше ми розповідали, які ще зміни відбудуться в Україні у 2024 році. Також ми писали, що влада планує поповнювати державний бюджет коштом банків.