Більшість українців турбуються про свою безпеку. Саме тому вони знають кілька способів, які зможуть захистити їх від грабіжників. Однак не всі вони можуть бути дієвими.
Про це пише SantePlus.
Ключ в замку вас не захистить
Виявляється, що коли ви залишаєте ключ в замку, то в такий спосіб допомагаєте грабіжнику проникнути до вашої оселі.
Зловмиснику стає простіше потрапити у вашу квартиру. Просто тому, що злодії можуть звичайною відмичкою провернути замок. Їм навіть не потрібно буде підбирати відмичку під борозни в замку, тому що в отвір уже вставлений ключ.
Як захистити дім від злодіїв
Міцні броньовані двері. Іноді буває так, що навіть вигляд таких дверей відразу відлякує потенційного злодія. Також не забувайте про віконні грати або хоча б протизламні віконниці. Про це варто подбати, якщо ви живете на першому поверсі.
Підтримуйте добрі стосунки з сусідами. Саме вони зможуть придивитися за вашою оселею під час вашої тимчасової відсутності.
Також ви можете дати сусідам, яким довіряєте, пару ключів, щоб вони час від часу навідувалися. Якщо цього не зробити, грабіжники можуть примітити ваш дім, як такий, де ніхто не з'являється.
Камери спостереження поза будинком. Якщо у вас є можливість, то обовʼязково встановіть їх. У разі крадіжки це найпрактичніший спосіб розпізнати грабіжників.
Інші афери шахраїв
Раніше ми вже писали, що шахраї можуть потрапити до вашого будинку, представившись співробітниками газових служб або водоканалу. Вони перевіряють плити, труби та комунікації, обов'язково знаходять поломку та пропонують встановити дороге обладнання, наприклад, лічильники або газовий аналізатор, який зреагує на витік і допоможе уникнути спалаху та вибуху.
Шахраї можуть тиснути, маніпулювати. Наприклад, запевняють, що без спеціального пристрою найближчим часом може статися витік газу, внаслідок якого будинок може вибухнути.
Найчастіше жертві можуть встановити марний прилад за пристойну вартість. Крім того, невдовзі після приходу таких гостей квартиру можуть пограбувати.
Щоб уберегтися від подібних історій, достатньо не пускати до хати сторонніх людей. А якщо вони наполягають, просіть назвати ім'я та прізвище. І не полінуйтеся зателефонувати до компанії, з якою до вас прийшли, щоб уточнити, чи направляли до вашої оселі таких співробітників.
Раніше ми розповідали, хто такі "чорні ріелтори" і як від них врятуватися. Також сайт Pro Гроші писав про найпоширеніші схеми обману на обміні валют.