UA RU

Мобілізація в Україні: як покарають призовників за ігнорування розпочатого проходження ВЛК

Розповідаємо, що чекає на військовозобов'язаних, які вже розпочали проходити військово-лікарську комісію, але потім проігнорували її продовження

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Ігнорування вже розпочатого проходження ВЛК може розцінюватися, як ухилення від призову

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні триває воєнний стан під час якого мобілізувати на військову службу можуть всіх чоловіків призовного віку від 18 до 60 років. Проте, перед тим, як військовозобов'язаний відправиться на службу, він має пройти військово-лікарську комісію (ВЛК), аби визначити ступінь придатності. Осіб, які вирішили ігнорувати вже розпочате проходження ВЛК, чекає покарання.

Про це розповів адвокат Богдан Пересада на порталі В2ВСonsult.

Яке покарання чекає на призовників за ігнорування розпочатого проходження ВЛК?

За словами адвоката, ігнорування розпочатого проходження ВЛК може розцінюватися, як ухилення від призову на військову службу під час воєнного стану. Тому у таких випадках існує два можливих види відповідальності:

У першому випадку ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період, карається позбавленням волі строком від 3 до 5 років.

Щодо адміністративної відповідальності, покарання передбачене статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Йдеться про таке покарання:

Загалом можливий розмір штрафу становить від 3 400 до 5 100 гривень.

"Якщо особа не проходила медичну комісію, то, на мою думку, можлива лише адміністративна відповідальність за неявку за повісткою. Водночас ухилення саме від проходження ВЛК (коли проходження вже було розпочато) може розцінюватись військкоматом як таке, що підпадає під статтю 336 Кримінального кодексу України", – каже адвокат.

Як планують змінити порядок проходження ВЛК?

Раніше ми розповідали, з якими проблемами стикаються військовозобов’язані під час проходження ВЛК. Також ми писали, що робити військовому у разі відмови у проходженні ВЛК. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі