Осінь в Україні може принести нестабільність цін на продукти харчування. Однак, є ймовірність, що вартість деяких товарів все ж таки може знизитися.
Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі телемарафону.
За його словами, важливим аспектом стабілізації цін на продукти є збільшення внутрішнього виробництва. В Україні цю задачу планують вирішити завдяки грантовій програмі для аграріїв, які орієнтовані на вирощування овочів, ягід та фруктів.
Висоцький повідомив, що українські аграрії отримали близько 500 мільйонів гривень грантів на закладання садів, ягідників, виноградників та будівництво теплиць. За цією програмою понад 130 заявок надійшло на здобуття грантів для садівництва та 30 – для теплиць. Він зазначив, що завдяки фінансовій підтримці планується створити близько 2 тисяч гектарів нових садів.
Серед найпопулярніших культур, які виробники обрали для засадження, були лохина, яблуня та горіх, а щодо овочів – огірки та томати. Є сподівання, що перші результати можна буде побачити вже весною 2024 року.
Висоцький додав, що ця програма має допомогти зменшити залежність внутрішнього ринку від імпорту, який раніше значно впливав на ціни через обмінний курс та логістичні ризики.
"А тут свіжа продукція вже не буде так залежати від перетину кордону, буде ближче до споживача. Це має вплинути на зниження середньозваженої ціни тепличних овочів", – розповів Висоцький.
Які товари подорожчають в листопаді
Член економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі сайту Pro Гроші розповів, які продукти точно стануть дорожчими в листопаді. І, за його словами, українцям варто готуватися до збільшення вартості борщового набору. Це пов'язано зі завершенням сезонного фактора.
"Ми вже закінчили збір врожаю і пожинається звичайне життя. Дешеві продукти та овочі щезли. Зараз ми будемо з вами переходити на той сезон, коли на ринку здебільшого будуть саме парникові продукти. Логічно, що вони коштуватимуть набагато дорожче, ніж ті, які ростуть з відкритого ґрунту", – розповів Олег Пендзин.
Очікуване зростання цін найближчим часом виявиться не настільки значущим, як може здатися, і його масштаби можуть обмежитися збільшенням на рівні до 5%.
Раніше ми повідомляли, що в Мінекономіки назвали новий фактор, який впливає на інфляцію в Україні, й відповідно на ціни. Також ми писали, що в Україні зросла вартість популярного продукту.