Сьогодні ми вже звикли бачити рекламу у найнесподіваніших місцях. Наприклад, азартні ігри можуть рекламуватися не тільки в інтернеті, а навіть на одягу. Однак незабаром ситуація з такою рекламою в Україні може змінитися. Усе тому, що з 2 жовтня 2023 деяку рекламу, яка просуває азартні ігри, заборонять.
Про це повідомляє Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАЇЛ).
Яку саме рекламу більше не показуватимуть в Україні
Зазначається, що під обороною опиниться будь-яка реклама азартних ігор у пресі, на бордах, банерах, у відео і так далі. Заборона поширюватиметься, якщо реклама відповідатиме хоча б одній із наступних умов:
- у рекламі азартних ігор залучені особи, яким ще не виповнилося 21 року, навіть якщо учасники реклами – фотомоделі;
- реклама азартних ігор формує думку, що виграти в азартну гру нібито легко, і що участь в азартних іграх може стати джерелом доходу чи альтернативою роботі;
- є продукт (продакт-плейсмент) азартних ігор;
- рекламуються організатори азартних ігор, торгові марки та інші об'єкти права інтелектуальної власності без наявності ліцензії на провадження відповідного виду діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.
Заборона на продаж нерухомості та автівок
Такі обмеження планують запровадити для громадян, які опинилися у Єдиному реєстрі боржників. Так, людина не зможе продати, наприклад, квартиру, будинок або автомобіль, допоки повністю не розрахується з боргами.
При цьому не враховуватимуться причини, через які українці потрапили до Єдиного реєстру боржників. Заборону застосовуватимуть до усіх боржників.
Цигарки та алкоголь продають по-новому
У перший день осені в Україні запрацювали обмеження на продаж алкоголю та цигарок у точках безмитної торгівлі.Так, наприклад, до скасування воєнного стану українськими цигарками не торгуватимуть у зонах дьюті-фрі. А у точках безмитної торгівлі значно обмежать продаж алкоголю та закордонних цигарок
Крім того, уряд планує переглянути вартість алкогольних напоїв. Очікується, що мінімальні ціни зростуть:
- на горілку та лікеро-горілчані вироби: на 14,0 – 19,41%;
- віскі, ром та джин: на 6,5 – 6,6%;
- коньяк, бренді: на 12,3 – 29,1%;
- вина з додаванням спирту, ігристі: на 7,1 – 13,3%.
Зі змінами погоджуються й учасники ринку, які вже давно натякали, що зараз мінімальні ціни не покривають їхні операційні витрати.
Раніше ми розповідали, які рекламні ролики з 2000-х зараз соромно згадувати. Також ми писали, де купують рекламу українські бренди.