Деякі українці можуть отримати податкову знижку на навчання. Тобто, держава повертає з бюджету частину податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати, по витратах понесеним за навчання.
Про це повідомляє Головне управління ДПС у Львівській області.
Згідно з Податковим кодексом України, платник податку має право включити до податкової знижки зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року. Йдеться про фактичні витрати, які були здійснені платником податку у вигляді суми коштів, сплачених на користь державних закладів освіти.
Компенсацією вартості здобуття відповідної освіти може скористатися як сам платник податку, так і його члени родини першого ступеня споріднення:
- батьки;
- чоловік або дружина;
- діти (зокрема усиновлені).
Право на податкову знижку мають фізичні особи, у яких витрати фактично підтверджені відповідними розрахунковими документами, де зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за даною знижкою.
Якщо платник податку все ж таки отримав податкову знижку, то підстави для нарахування компенсації із зазначенням конкретних сум мають відображатися у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Які податки мають сплатити ФОПи у жовтні
ФОПи 1 та 2 груп до 20 жовтня 2023 року мають заплатити щомісячний платіж у вигляді єдиного податку. Якщо його протермінувати, то це може призвести до нарахування пені та штрафів.
Для підприємців цих груп розмір податку становить:
- 1 група – 268,40 грн (10% від прожиткового мінімуму);
- 2 група – 1 340 грн (20% від мінімальної зарплати).
Після того, як ФОПи 3 групи перейшли на ставку 5%, вони мають подати декларацію за 9 місяців, сплатити єдиний податок та ЄСВ (він під час воєнного стану сплачується добровільно). Таким чином розміри податків для таких підприємців становлять:
- ЄСВ за 3 квартал – 4 422 грн (сплачується добровільно);
- ЄП за 3 квартал – 5% від доходу (граничний термін – 20 листопада).
Подати звітність до податкової за 9 місяців поточного року можна до 9 листопада 2023-го, але потрібно слідкувати, аби не протермінувати подання декларації.
Раніше ми розповідали, що податкова запустила новий додаток для ФОПів. Також ми писали, як підприємцям зареєструвати РРО. Більше про податки в Україні читайте в нашій спецтемі.