В Україні 1 грудня мав набути чинності законопроєкт №10016-д, що передбачав часткове повернення документальних податкових перевірок. Це було одним із зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом. Проте, на той момент глава держави Володимир Зеленський не підписав законопроєкт, це відбулося вже 5 грудня.
Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.
Законопроєкт №10016-д, що стосується внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України, був ухвалений парламентом 27 листопада. Після цього документ передали на підпис президенту.
Очікується, що повернення документальних податкових перевірок розпочнеться з 7 грудня, відповідно до тексту закону, який зазначає, що він має набути чинності "не раніше дня, що настає за днем опублікування".
Важливо зазначити, що станом на ранок 6 грудня на сайті Верховної Ради України вказується, що закон був підписаний Володимиром Зеленським.
Що відомо про повернення податкових перевірок
9 листопада Верховна Рада під час другого читання підтримала проєкт закону №10016-д про скасування мораторію на податкові перевірки. Голосування відбулося з результатом: 231 голос "за".
Згідно зі змінами, які передбачені проєктом закону, до плану-графіку проведення документальних планових перевірок можуть включатись кілька категорій платників податків:
- підприємства у сфері виробництва та реалізації підакцизної продукції;
- суб'єкти грального бізнесу;
- фінансові установи, які надають платіжні послуги;
- нерезиденти, що здійснюють діяльність в Україні через відокремлені підрозділи;
- інші платники податків, що відповідають визначеним критеріям за підсумками 2021 року.
Ці критерії включають такі показники, як величина дебіторської заборгованості, рівень сплати податку на прибуток та ПДВ, а також річний дохід та загальні витрати.
Проте, важливо знати, що мораторій на проведення документальних перевірок для платників єдиного податку І та ІІ груп буде продовжено до 1 грудня 2024 року. Також залишається забороненою документальна перевірка платників податків, чия адреса на тимчасово окупованих територіях або в зонах активних/можливих бойових дій, з визначеними винятками.
Раніше ми повідомляли, як тортові мережі недоплачували податки. Також ми писали, хто з українських підприємців може отримати гранд на 400 000 гривень.