В Україні пропонують реалізувати концепт під назвою "Податкова у смартфоні", який передбачає модернізацію функцій і послуг Державної податкової служби та деякі нові правила для підприємців.
Деталі розповів голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Проєкт оприлюднено в Telegram-каналі посадовця. Всі охочі мають змогу ознайомитися з планом діджиталізації податкової служби в 2023 році та приєднатися до обговорення. Загалом концепт включає чимало змін, серед яких:
- модернізація контакт-центру ДПС;
- інтерактивна навчальна база для ФОПів і податківців;
- змінений та осучаснений дизайн сайту;
- розширення функціоналу електронного кабінету платника податків;
- електронний аудит і запровадження функції Smart-ФОП;
- автоматизація процесів обміну податковою інформацією тощо.
У планах на 2023 рік – розробити зручний інтерфейс платформи, з яким розбереться кожна людина. Податкові послуги та процедури можуть перевести в електронний формат, аби підприємці не взаємодіяли з ДПС особисто. Пропонується також інтегрувати е-кабінет зі сторонніми сервісами і банками, державними реєстрами та центрами, включно з Єдиним державним реєстром судових рішень.
Ще одне нововведення – е-акциз, тобто можливість в електронному вигляді стежити за обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин для електронних сигарет. За допомогою додатку "Дія" можна буде перевіряти всі товари на предмет сплати податків. Послугу забезпечуватиме система QR-кодів, які наноситимуть на товар в якості акцизної марки.
Навчання для українців та Smart-ФОП
Найпопулярнішим нововведенням може стати система Smart-ФОП, яка передбачає відсутність потреби особисто звертатися до податкової служби і здійснювати платежі. Підприємці зможуть укласти угоду з будь-яким банком, який стане податковим агентом і проводитиме в автоматичному режимі оплату єдиного податку разом з ЄСВ, надаватиме доступ до інформації клієнта, коли надходитиме запит з податкової.
Сьогодні чимало українців скаржаться на важкість розуміння податкових норм. Не всі можуть одразу розібратися, як стати фізичною особою-підприємцем, обрати КВЕДи своєї діяльності, визначити групу для оптимальної сплати податків та ін. Проте у концепті передбачена можливість двотижневого навчання для всіх охочих у так званому онлайн-університеті. За цей час українці вивчать необхідні правила, що стосуються податкового законодавства в Україні.
як уточнив Данило Гетманцев, проєкт викликав значний інтерес серед представників бізнесу, тож у поточному році уряд зробить максимально багато, аби спростити людям співпрацю з ДПС.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як оподатковують доходи українців і скільки вираховують з кожної зарплати. Також ми повідомляли, що уряд готується скасувати пільги для ФОП.