UA RU

Податкова амністія: скільки грошей задекларували українці

З'ясувалось, скільки коштів задекларували українці під час "податкової амністії"

Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Підсумки податкової амністії

Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

За весь час кампанії одноразового добровільного декларування активів фізичними особами в Україні було задекларовано 8,8 млрд гривень. Сума задекларованого до сплати збору склала 547,5 млн гривень.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів 2 березня.

Скільки коштів надійшло до держбюджету

За даними відомства, станом на 1 березня від початку дії податкової амністії до державного бюджету надійшло 325,9 млн гривень одноразового збору, з яких 235 млн гривень — в умовах воєнного стану.

Скільки подано декларацій

За інформацією голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, загалом було подано 845 декларацій.

Коли почалась податкова амністія

У Мінфіні нагадали, за ініціативи президента Володимира Зеленського з 1 вересня 2021 року розпочалась кампанія по добровільному декларуванню. Вона мала б тривати один рік, але з урахуванням воєнного стану її було продовжено ще на пів року — до 1 березня 2023 року.

Що можна було декларувати

Під час податкової амністії можна було задекларувати гроші та нерухоме майно та сплатити з них податки за зниженою ставкою.

Які умови оподаткування

На жаль, кампанія щодо легалізації коштів не отримала популярності серед населення: відомо, що станом на початок січня 2023 року добровільно задекларували свої активи всього лиш на 6 мільярдів гривень, із чого держбюджет отримав 372 мільйони.

Які зміни в оподаткуванні заплановані на 2023 рік

У нинішньому році змінилися ліміти доходу для підприємців усіх груп, як і ставки єдиного податку, оскільки ці суми вираховують з розміру мінімальної заробітної плати. Так, ФОПи не можуть перевищувати наступні значення свого доходу:

Також у 2023 році уряд планує скасувати можливість користування спрощеною системою оподаткування, тобто сплати 2% з доходу для підприємців 3 групи. Першими під зміни потрапили організатори лотерей, азартних ігор і парі, тобто букмекери. Вони вже не мають права на "спрощенку". Всім іншим ФОПам нададуть перехідний період, але варто пам’ятати, що повністю скасувати систему планують вже влітку.

За які доходи слід сплатити податки

Податкова вимагає заповнювати декларацію, якщо у вас був щонайменше один із наступних доходів:

Раніше сайт Pro Гроші повідомляв, що в Україні скасували податкові пільги для грального бізнесу. Більше про податки читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі