Агенція США з міжнародного розвитку (USAID) пропонує українським бізнесменам гранти, аби підтримати становлення і розвиток різних сфер діяльності під час війни. Йдеться про кошти в розмірі від 600 тис. грн до 1,2 млн грн.
Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки України.
Підприємці можуть витратити грантові кошти на розширення свого бізнесу, в тому числі на зовнішні ринки, чи на його переміщення в інший населений пункт, відновлення, підтримку та покращення можливостей.
На фінансування можуть розраховувати такі сектори:
- інформаційні технології та інжиніринг;
- виробництво (електронне обладнання та прилади, меблі, одяг та взуття, продукти харчування тощо);
- послуги (автоматизація, консалтинг, освіта, комунікації тощо);
- креативні індустрії (фільми, аудіовізуальні матеріали, мода та виробництво крафтової продукції).
Плюс участь у програмі відкрита для фізичних осіб-підприємців, приватників, ТОВ, АТ, які керують штатом до 250 працівників і мають річний оборот до 50 млн євро. Наявність вказаних умов будуть перевіряти представники USAID після подачі заявки.
Гранти для жінок-підприємців
USAID "Конкурентоспроможна економіка України" також продовжує набирати заявки від малих і середніх сімейних жіночих підприємств. Програма передбачає фінансову допомогу в розмірі від 10 тис. до 35 тис. доларів. Кошти повинні піти на масштабування бізнесу, оптимізацію процесів виробництва, відкриття нових філій, заходи з релокації, вихід на міжнародні ринки, пошуки інноваційних рішень тощо.
"У рамках грантової програми, спрямованої на підтримку актуальних потреб жінок-підприємниць та власників сімейного бізнесу, ми очікуємо надати близько 100 грантів, імплементація яких розпочнеться вже влітку 2023 року", – розповіла керівниця Олеся Залуська.
Пріоритетом для USAID є компанії з виробництва косметичних, текстильних виробів, перероблення харчових продуктів, виготовлення меблів і речей для дому, IT-галузі. Дедлайн подачі заявки – 24 липня поточного року. Але їх приймають поетапно, враховуючи значний попит та інтерес серед українців.
Раніше сайт Pro Гроші писав про слогани, що руйнують бізнес, і розповідали, як не можна "розмовляти" з клієнтами під час війни. Також ми повідомляли, яке нововведення про онлайн-покупки від Google точно сподобається українцям.