Повномасштабна війна в Україні триває вже понад 9 місяців. За цей період лише прямі втрати від вторгнення Росії становлять понад $130 млрд.
Про це свідчать дані Центру економічної стратегії.
Майже $10 млрд із цієї суми припадає на промисловість. З них понад $4,5 млрд — саме на активи великих бізнесменів.
Абсолютний лідер по втратах через війну — Рінат Ахметов. Йому належали наразі зруйновані Металургійний комбінат ім. Ілліча та Азовсталь у Маріуполі. Аналітики ЦЕС нарахували прямих збитків на понад $3,8 млрд.
Ще одне зруйноване підприємство — Кременчуцький НПЗ, найбільший в Україні нафтопереробний завод. Раніше він належав Ігорю Коломойському, однак, у листопаді 2022 року держава націоналізувала цей актив. Втрати заводу оцінили в майже $0,5 млрд.
Як постраждав через війну агросектор
Дані результатів "Огляду збитків від війни в сільському господарстві України", який підготували Центр досліджень продовольства та землекористування (KSE Агроцентр) й Міністерство аграрної політики та продовольства України, свідчать, що прямі збитки від війни в сільському господарстві України станом на осінь 2022 сягнули $6,6 млрд.
Вказана сума збитків включає такі категорії:
- сільгосптехніка — $2,9 млрд 84,2 тис. одиниць техніки та устаткування повністю або частково пошкоджені;
- зерносховища — $1,1 млрд. Загалом було пошкоджено або знищено зерносховищ сукупною місткістю 9,4 млн тонн одночасного зберігання (цей обсяг не враховує потужності, які залишаються недоступними через тимчасову окупацію);
- тваринництво — $362,5 млн. Орієнтовна кількість тварин, які загинули внаслідок агресії РФ, становить майже 400 тис. бджолосімей, 95 тис. голів кіз та овець, 212 тис. голів великої рогатої худоби, 507 тис. свиней та майже 11,7 тис. голів птиці;
- багаторічні культури — $348,7 млн. На постраждалих територіях знищено понад 14,3 тис. га багаторічних насаджень;
- фактори виробництва (пальне, добрива, ЗЗР) — $95,4 млн. Знищено та викрадено 0,6 тис. тонн ЗЗР, 124 тис. тонн добрив та 11,5 млн літрів палива;
- вироблена продукція — $ 1,9 млрд. Внаслідок повномасштабного вторгнення було знищено або викрадено 2,8 млн тонн зернових та 1,2 млн тонн олійних культур.
Раніше сайт Pro Гроші писав, скільки часу знадобиться, щоб відновити енергосистему України. Також ми розповідали, як змінився ринок праці через війну.