UA RU

Не треба буде платити податки? Як хочуть змінити правила для ФОПів

Ведення звітності та взаємодію з податковою можуть перевести у новий режим

Фото: УНІАН, Pexels, Дія. Колаж: Pro Гроші

Для ФОПів в Україні будуть нові правила

Фото: УНІАН, Pexels, Дія. Колаж: Pro Гроші

ФОПам 3-ї групи, які обрали спрощену систему оподаткування, можна буде не перейматися за подачу звітності, сплату податків та взаємодію з податковою.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram.

Він зареєстрував законопроєкт № 8226, який додасть можливість ФОПу-неплатнику ПДВ без найманих працівників обрати спрощену систему з податковим агентом-банком.

Для цього треба два кроки онлайн:

Після цього ФОП просто працює та отримує гроші на рахунок. А все інше за нього робить банк. Зокрема, банк автоматично:

"Більше ніяких пропущених дедлайнів та неприємностей з податковою. Все автоматизовано, щоб ФОП навіть не перетинався з державою", – пояснив Железняк.

Він додав, що вже є відповідні домовленості з Мінцифрою та "Дією" щодо реалізації нової можливості для підприємців та цифрової держави.

Ідея повинна спростити роботу великій кількості ІТ-шників, маркетологів, консультантів чи їх бухгалтерам. А також податковій.

Які податки платять ФОП 3-ї групи

З 1 березня держава дозволила ФОПам не сплачувати єдиний податок та єдиний соціальний внесок. ЄСВ можна не платити аж до кінця воєнного стану і ще рік після його скасування.

За несплату цього виду податку покарання не передбачене. Крім того, після закінчення дії пільг держава не вимагатиме від вас сплати податків за весь пропущений під час війни період.

На період воєнного стану Податкова запровадила можливість для підприємців 3 групи перейти на спрощену систему з особливостями оподаткування.

З 17 березня на неї можуть перейти підприємці, якщо:

Ці підприємці зобов’язані сплачувати лише ставку єдиного податку, яку знизили до 2%, замість 5% довоєнних.

Крім того, ФОПи 3-ї групи зобов'язані щомісяця подавати до податкової декларацію про дохід. Це потрібно робити до 20-го числа кожного місяця. А з 20 до 30 числа – слід сплатити податок з цього доходу у розмірі 2%.

Як ФОП виправити помилку у звітній декларації

Якщо підприємець зробив помилку у звітній декларації й помітив це вже після того терміну, коли її треба було подати, то йому треба подати уточнювальну декларацію. Якщо ж помилку виявили раніше, то просто потрібно подати ще одну декларацію з вірними даними.

Також варто пам'ятати, що ФОПам рекомендують платити всі податки й збори через банк, щоб у разі чого можна було показати квитанцію. Бо якщо, наприклад, робити це через "Дію", то квитанцій немає.

Раніше ми писали, що зміниться для ФОПів з 1 січня. Також ми розповідали про топ-5 помилок ФОПів-початківців.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі