З початком масованих ракетних обстрілів і періодичних відключень електроенергії український бізнес зіштовхнувся з серйозною проблемою – неможливістю нормально функціонувати без світла. Щоб у разі блекауту чи аварійних вимкнень ритейлери продовжували працювати, власники забезпечують приміщення генераторами, які використовують бензин чи дизельне пальне. Проте виникає питання: як зберігати паливо для генератора, якому потрібно десятки літрів?
Про це повідомляє видання Forbes.
Деякі столичні торгові центри працюють на генераторах, які вміщують тонну пального. Відповідно до українського законодавства, зберігати бензин у каністрах понад 5 л можна лише у випадку отримання спеціальної ліцензії. Або ж дозволяється користуватися сховищами нафтокомпаній. Інакше бізнес зобов'язаний заплатити пів мільйона штрафного внеску.
Деякі ритейлери на умовах анонімності повідомляють, що дійсно зберігають 5-літрові каністри з пальним неподалік торгових точок, інколи – в оселях працівників. При цьому вони їздять з ємностями на АЗС та набирають бензин безперешкодно. Річ у тім, що хоч в Україні існує норма штрафних санкцій за зберігання пального для власних потреб без ліцензії, але поки що бізнес не стикався з прецедентами.
Одна з причин – існує розуміння, що підприємці можуть повністю закритися в умовах відсутності світла. Тоді країну чекатиме економічна криза через припинення функціонування бізнесу. То ж наразі немає відкритих проваджень та судових рішень стосовно питання законного зберігання палива.
Щоб надалі не провокувати правоохоронні органи, дехто вже замислився над отриманням ліцензії та облаштування місця, де можна тримати каністри. Як повідомив співвласник мережі "Львівські круасани" Андрій Галицький, весною за дві тисячі доларів було обладнано сховище, де тримають дизель для генераторів. Щороку потрібно платити за ліцензію 780 грн.
Доставлення палива із заправок
Необов'язково тримати великі об'єми пального, щоб забезпечувати функціонування установок наперед. Можна розробити графіки та купувати бензин чи дизель, коли в баку генератора залишається п'ятнадцять відсотків ресурсу. АЗС надають послуги з підвезення пального до місця експлуатації, наразі заправки не беруть за це кошти, оскільки вартість входить у ціну блакитного палива.
"Подаєш заявку, і підрядники кажуть, коли можуть доставити пальне. І якщо правильно плануєш і знаєш споживання, то це можливо", – уточнив голова правління групи ТРЦ Mandarin Plaza Олександр Черницький.
Генераторна електрика обходиться бізнесу дорожче, адже потрібно платити не лише за світло, але й за чималу кількість ресурсу для установки. Через це можливе підняття цін на різноманітні товари та послуги для компенсації зайвих витрат.
Раніше сайт Pro Гроші писав, який бензин не зіпсує генератор одразу після покупки. Також ми повідомляли, чи подешевшають генератори та, чи вистачить для них пального.