Українці, які планують виїхати за кордон, повинні знати про важливе правило – зробити це без додаткового страхування неможливо. Для цього треба оформити страховий поліс "Зелена карта". Цей поліс потрібен для в'їзду в Україну на авто з іноземною реєстрацією.
Pro Гроші розповідають, де вигідніше оформити страховий поліс та як це зробити.
Наявність "Зеленої карти" перевіряють вже при проходженні кордону. Там прикордонник просканує QR-код, зазначений у договорі або на сайті МТСБУ.
На практиці таке страхування потрібне на той випадок, якщо водій потрапить в ДТП за кордоном. У такому разі він зможе розраховувати на отримання відшкодування від страхового агента.
За відсутність "Зеленої карти" можна понести покарання. Наприклад, це може бути один із таких варіантів:
- великий штраф (від 1000 євро);
- депортація;
- заборона в’їзду до країни;
- вилучення або арешт транспортного засобу.
Крім того, якщо аварія справді станеться, то водію без "Зеленої карти" доведеться дорого заплатити за ремонт.
Скільки коштує "Зелена карта" і де її вигідніше купувати
Водій може придбати цей страховий поліс як в Україні, так і за кордоном. Однак за кордоном це буде коштувати значно дорожче.
Наприклад, у Польщі вартість "Green card" на 1 місяць – 50 євро. У Німеччині ціна річного поліса стартує від 900 євро, а на місяць від 150 євро.
В Україні придбати поліс можна значно дешевше. Ціна на 1 місяць може становити близько 40 євро, а на рік – 210 євро.
Як оформити "Зелену карту"
Для цього потрібні такі документи:
- закордонний паспорт або посвідчення водія;
- техпаспорт автомобіля;
- код ІПН.
Страховий поліс можна оформити онлайн за лічені хвилини. Зробити це можна, наприклад на порталі Visit Ukraine Там пропонують пакети на такий період:
- 15 днів;
- 1 місяць;
- 6 місяців;
- рік.
Під час оформлення потрібно заповнювати всю інформацію латиницею. Зокрема. треба вказати період, на який водію необхідна страховка, інформацію про авто, особисті контактні дані, а також оплатити страховий поліс.
Вже за 10 хвилин поліс має надійти на електронну пошту. Його краще роздрукувати, адже у деяких країнах можуть відмовитися приймати документ у електронному вигляді. Оформлювати поліс варто заздалегідь, адже він набирає чинності опівночі, на наступний день після укладання договору.
Раніше ми писали про те, як зміняться правила техогляду в Україні та коли запрацюють нововведення. Також ми повідомляли, які нові штрафи можуть запровадити для водіїв.