Довоєнні податки на пальне повертаються вже з 1 липня. Але заправки підвищуватимуть ціни заздалегідь, адже їм треба буде закупити нову партію.
Про це розповів засновник групи "Прайм" Дмитро Льоушкін.
Коли підскочать ціни
За його словами, вартість пального підскочить у ціні вже з середини червня. Відповідно до закону з 1 липня повертається 20% ПДВ на пальне й акциз, який діяв до війни.
"На нас чекає зростання цін від 7 до 10 гривень, залежно від котирувань на той момент…Зростання цін на стелах буде не пропорційне зростанню самого пального, частину компенсують зниженням маркетингових знижок. Умовно це буде виглядати як три-п'ять гривень на стелі прикрутять, решту відріжуть від будь-яких бонусів", — написав експерт.
Він також підкреслив, що це означає космічне зростання всього, включаючи тарифи на перевезення.
Чи вдасться запастися дешевим пальним
Проте, Льоушкін попереджає, що українці не зможуть запастись дешевим пальним протягом червня, бо мережі АЗС почнуть підіймати ціни вже із середини червня, щоб закупити нову партію.
Підвищення податків на пальне: що відомо
Як розповідав раніше сайт Pro Гроші, навесні минулого року Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану".
Саме з того часу акциз на імпорт бензину, дизелю та скрапленого газу було скасовано, а ставка ПДВ по цих позиціях була зменшена з 20% до 7%.
Але 30 березня 2023 року голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що 1 липня розмір ПДВ на пальне становитиме 20%.
"На мою думку, зниження цих ставок на початку війни — величезна помилка. Рішення ніяк не вплинуло на вартість палива. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів", – пояснив він.
Чому підвищення ПДВ на пальне може погіршити ситуацію
Основна проблема навіть не в підвищенні цін, як про це думають всі. Головне, що при встановленні довоєнних податків ринок може знову стикнутися з проблемою повернення схем із несплати ПДВ, який планують підвищити з 7% до 20%.
Виходить, що ціни зростуть, а от бюджет не отримає запланованих коштів. Більше про це читайте в нашому матеріалі за посиланням.
"Однозначно у всіх компаній є логістичне плече, грубо колообіг бензовоза становить тиждень... і до двох. Залежно від черг на кордонах та довжини колії та інших факторів. Отож і "свято цін" теж розпочнеться за два тижні до сакральної дати 1 липня. Не різко, але поступово і з прискоренням", — пояснив засновник мережі АЗС.
На його думку, бажання багатьох українців, компаній і аграріїв встигнути закупити дешевше пальне ще більше "розігріють" ринок.
Крім того, сайт Pro Гроші писав вже про те, яка нова заборона може з'явитися для українських водіїв. Читайте також про те, скільки доведеться витратити, аби придбати популярний електрокар.