Ціни на ринку пального продовжують рости вже 11 днів поспіль. Однак, це не межа, запевняють експерти. Вони прогнозують, що до кінця липня бензин та дизпальне подорожчають ще більше. Наприклад, за добу показники свідчать, що в ціні додало все пальне, окрім автомобільного газу.
Про це свідчать дані Консалтингової групи А-95.
Станом на 11 липня середня вартість різних видів пального в Україні становить:
бензин А-95 преміум – 50,00 грн/л (+0,060%);
бензин А-95 – 47,92 грн/л (+0,042%);
бензин А-92 – 45,19 грн/л (+0,111%);
дизельне пальне – 46,88 грн/л (+0,043%);
автомобільний газ – 23,39 грн/л.
Що буде з цінами до кінця липня
"Далі ми очікуємо, що ціна буде поступово зростати вже коштом акцизу. Акцизний збір сплачується на момент перетину кордону", — сказав директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн на брифінгу та зазначив, що в травні-червні в Україну завезли рекордний обсяг палива для запасу з низьким податком.
Куюн вважає, що на початку серпня в Україні буде продаватися пальне вже за новими акцизами.
Експерт нагадав, що податкове навантаження зросло з 1 липня на бензин на 11 гривень за літр, на дизельне пальне – на 8 гривень, на газ – на 3 гривні.
"Відповідно ці позначки мають протягом липня інтегруватися в нову ціну на пальне", — додав Куюн.
Експерт не виключив, що частина цих податків, 2-3 гривні, буде амортизовано коштом націнки АЗС і підвищення на бензин буде менше ніж 11 гривень.
Що відомо про повернення довоєнних податків на пальне та чому ситуація може стати лише гірше
З 1 липня податки на пальне в Україні повернулися на рівень, що був до війни. Згідно з законом №7668-д, ставки податку на додану вартість (ПДВ) на нафтопродукти зростуть з 7% до 20%. Акцизний збір на бензин складе 213 євро за тисячу літрів, а на дизельне пальне — 139,5 євро. Проте акцизний збір на зріджений газ залишиться незмінним і становитиме 52 євро.
Однак експерти кажуть, що основна проблема навіть не в підвищенні цін, як про це думають всі. Головне, що при встановленні довоєнних податків ринок може знову стикнутися з проблемою повернення схем із несплати ПДВ, який планують підвищити з 7% до 20%.
Виходить, що ціни на АЗС зростуть, але бюджет може так і не отримати запланованих коштів. Більше про ситуацію на ринку пального та про те, чого чекати вже в найближчому майбутньому, читайте в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше ми повідомляли, що на українських заправках може зʼявитися нове пальне. Також ми писали, що українцям варто готуватися до змін принципів торгівлі вживаними автівками.