UA RU

Підійде кожному українцю: як найвигідніше оплачувати комуналку

Пояснюємо, як українці можуть вигідно оплачувати рахунки за комунальні послуги та де це найкраще робити

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Як українцям сплачувати вигідно за комуналку

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Зараз більшість українців намагаються економити на усьому. Хоча завдяки мораторію не всі комунальні послуги подорожчали під час війни, багатьох людей турбує питання про те, де максимально вигідно оплатити квитанції.

Редакція сайту Pro Гроші розповідає, що варто знати українцям.

Комуналка через платіжні сервіси

Через платіжну систему EasyPay.ua рахунки можна сплачувати без комісії, якщо скористатися послугою з оформлення віртуальної картки на сервісі.

Натомість для киян комісія відсутня, якщо рахунки сплачувати на сайті Центру комунального сервісу (Комуналка). Комісійні відсутні завдяки "Картці киянина", яку можна підв'язати до особистого кабінету на сайті сервісу.

Також можна скористатися платіжною системою Portmone. Але тут доведеться заплатити за самі послуги, які надає система. Наприклад, можна за 40 гривень придбати пакет "Місяць", тоді рахунки за комуналку можна буде сплачувати без комісії.

Якщо ж не хочете купувати пакет, тоді розмір комісії за кожну платіжку буде на рівні від 1 до 2%, але не менше 3 гривень. Взагалі не буде комісії, якщо постачальник послуг домовився про партнерство з платіжною системою.

Рахунки за світло та газ населенню надходять окремо від загальної платіжки. Їх теж можна оплачувати через різні платіжні системи або ж безпосередньо на сайтах компаній, які постачають ці послуги. Наприклад, клієнти Нафтогазу зможуть це зробити:

Розрахуватися за електроенергію, наприклад, киянам, вигідно на сайті постачальника — компанії Yasno. Щоб оплатити рахунок без комісії, варто просканувати QR-код на платіжці та підтвердити оплату.

Оплата без комісії через Ощад24/7

Усі комунальні послуги доступні в інтернет-банкінгу "Ощад 24/7". Комісія не стягуватиметься, якщо у вас є "Моя картка", яку потрібно підв'язати до застосунку.

Оплата у Приват24

Банк уклав угоди з деякими постачальниками комунальних послуг, тому комісія за оплату з абонентів не стягується. Але не всі комунальні підприємства співпрацюють з ПриватБанком, тож ситуація з комісією у містах відрізняється.

Оплачувати рахунки у Приват24 потрібно так:

ПУМБ онлайн

Не витрачати додаткові кошти під час оплати комунальних рахунків можна, якщо відкрити список підприємств у додатку. Зробити це можна так:

Усе, що потрібно зробити далі — вибрати підприємства зі списку та оплатити.

Monobank

У додатку можна сплачувати будь-які комунальні платежі без комісії. Але якщо з якимось підприємством у Monobank відсутній договір — доведеться сплатити комісію.

Що буде, якщо не оплачувати комуналку

Адвокат Ростислав Кравець у коментарі редакції Pro Гроші зазначив, що комунальні підприємства навіть під час війни можуть позиватися до суду на злісних боржників. Основу суму боргу стягнуть на підставі відкритого виконавчого провадження.

Як пояснив Кравець, борг за комунальні послуги можуть стягнути навіть, якщо будинок знищений унаслідок бойових дій.

Раніше ми пояснювали, як дізнатися, чи є борги за комуналку. Також ми розповідали, хто з українців може не платити за комуналку під час війни.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі