UA RU

На цю квартиру буде черга: експертка назвала планування, що найбільше продається

Планувальне рішення впливає на затишок кінцевого споживача, а це безпосередньо позначається і на ціннику житла

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні відновлюється інвестиційний попит

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Ринок нерухомості оживає, й українці продовжують цікавитися житлом. Однак не будь-яке планування підходить людям. Саме тому на деякі квартири попит знизився, а от простора площа, де може комфортно жити велика родина, стає все популярнішою.

Про це в коментарі сайту Pro Гроші розповіла маркетинг-директорка групи компаній DIM Дарія Бедя.

Вибір тієї чи іншої квартири покупцем сьогодні залежить від низки факторів, ключовими серед яких залишаються:

Ключовий тренд, який зокрема і впливає на ліквідність квартири та продажі в цілому, – це максимальна кастомізація планувальних рішень і варіативність вибору. Ніяких типових поверхів, однакових планувань, однокімнатних квартир тощо. Усе це веде до порушення балансу та зниження реального попиту.

Зазвичай непродумані, так звані зайві квадрати ховаються в довгих, але вузьких коридорах, де навіть неможливо ергономічно розташувати зону для зберігання речей, наприклад, додатковий гардероб, бо одразу з’їдається простір. Особливо в нестандартних кутах кімнати, які неможливо обіграти в дизайні інтер’єру та просторовому плануванні, в нерівномірному розподілі квадратури на приватні та спільні зони тощо, – говорить експертка.

Щоб оцінити, чи ергономіка планування вам підходить, то варто перевірити, чи усі потрібні функціональні зони поміщаються. Також важливо перевірити те, чи поєднуються вони й доповнюють одна одну відповідно до вашого стилю життя.

Іншими словами, чи не доведеться вам ставити робочий стіл в спальні й битись об нього кожен раз, як вставатимете з ліжка, або ж, наприклад, красти у самого себе простір через засилля шаф, бо речей багато, а зон для гардероба не передбачено тощо. Дуже важливо дивитись і на кухню, зони приготування їжі та прийому страв. Місця повинно бути достатньо для усіх членів родини, – додає Дарія Бедя.

Серед планувань, які в комплексах популярні – це класичні 1-2-3-кімнатні квартири з великими кухнями і євпропланування, де акцент зроблено на розмежуванні спільного і приватного простору.

Тобто, коли кухня-гостьова (18-25 кв.м) дозволяє збирати за спільним столом велику родину, проводити час з друзями, а спальня – це камерність, приватність, зона відпочинку. Є також сталий попит на продумані квартири-студії для тих, хто шукає можливість проявити себе в дизайні й створити свій простір.

Зі свого досвіду бачу, що людей приваблює наявність майстер-спальні з власною просторою ванною та гардеробом, а також наявність додаткового гостьового санвузла. Це зручно і для великих родин з дітьми, і для сімей, якій через війну знову живуть кількома поколіннями разом, – каже експертка.

Якщо говорити про інвестиційний попит, який помалу відновлюється і досяг близько 20% в сегменті комфорт+, то найбільше інвесторів цікавлять однокімнатні європланування з достатньо просторими кухнями, окремою спальнею, а також ергономічно сплановані студії, де легко поміщаються усі необхідні функціональні зони.

Інвестори розуміють, наскільки планувальне рішення впливає на затишок для кінцевого споживача, а це безпосередньо позначається на ціннику лота.

Раніше ми розповідали, чого чекати від ринку нерухомості влітку. Також ми писали, як розпізнати небезпечний ЖК для купівлі квартири.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі