UA RU

Зарплати вчителям: який мінімальний та максимальний оклад у 2023 році

Розповідаємо, скільки платять українським вчителям та від чого залежить розмір їхньої зарплати

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Зарплата вчителя залежить від багатьох факторів

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Зарплати українських вчителів обіцяють підвищити. До того ж, за даними Міносвіти, протягом останніх кількох років, посадовий оклад педагогів дещо зріс. Та кінцева сума, яку виплачують вчителям, залежить відразу від кількох факторів.

Pro Гроші вирішили розповісти, яку мінімальну та максимальну зарплату отримують українські педагоги.

Зміст
1.Від чого залежить зарплата учителів
2.Хто отримує найнижчу зарплату
3.Скільки максимально можуть платити вчителю
4.Які розміри надбавок можуть отримати вчителі
5.Як може змінитися підхід до зарплат вчителів

Від чого залежить зарплата учителів

Насамперед, важливо розуміти, що до розміру зарплати вчителя враховують:

Хто отримує найнижчу зарплату

Найнижчий посадовий оклад отримує молодий вчитель без стажу роботи. За даними Міністерства освіти, станом на 2023 рік, він становить 5 699 гривень.

Однак в результаті мінімальна середня зарплата для вчителя без стажу все ж вища. Вони можуть отримувати надбавки:

Також за класне керівництво додатково можна отримати близько 1 300 гривень. А якщо вчитель отримує допомогу на оздоровлення у випадку надання щорічної відпустки, то йому додатково нараховують 522 гривень до зарплати.

Тож, за даними МОН, середня заробітна плата молодого вчителя без стажу роботи становить 10 574 гривень.

Скільки максимально можуть платити вчителю

У Міносвіти розповіли, що найвищі зарплати отримують директори шкіл – в середньому понад 16 000 гривень на місяць.

Середня зарплата вчителя І категорії в Україні становить близько 12 900 гривень, а вчителя ІІ категорії – понад 13 700 гривень.

За даними порталу Всеосвіта, найвищі зарплати отримують вчителі вищої категорїі. Їм можуть виплачувати щомісяця до 21 000 гривень. Директори шкіл отримують максимально до 23 000 гривень.

Які розміри надбавок можуть отримати вчителі

Вчителі мають право отримати надбавку за стаж педагогічної роботи у наступних розмірах:

Також передбачені доплати за класне керівництво. Якщо вчитель виконує обв'язки класного керівника у 1-4 класах, він отримує 20% до зарплати, якщо у 5-11 класах, то 25%.

Крім того, існують доплати за перевірку письмових робіт:

На підвищення зарплати на 15% мають право вчителі, які отримали педагогічні звання "вчитель-методист", "викладач-методист", "вихователь-методист", "майстер виробничого навчання I категорії",

На 10% посадовий оклад підвищують за педагогічні звання "старший вчитель", "старший викладач", "старший вихователь", "керівник гуртка – методист", "педагог-організатор-методист", "практичний психолог-методист", "старший вожатий-методист", "майстер виробничого навчання II категорії".

Як може змінитися підхід до зарплат вчителів

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий нещодавно анонсував, що на вчителів та директорів шкіл чекають підвищення зарплат.

Він анонсував, що уже у 2024-2025 роках міністерство має запустити пілотний проєкт нового формату оплати праці в 500 школах. Головна мета – вийти з єдиної тарифної сітки.

"Хочемо, щоб базова частина зарплати була близько 80%, ще близько 20% – надбавки. І ще кілька надбавок: регіональні доплати та доплати від директора школи. І найголовніше – прагнемо підвищити зарплату", – заявив міністр.

Він вважає, що для вчителів нова система оплати праці має бути зрозумілою та прогнозованою. Однак, в умовах війни питання щодо збільшення зарплат вчителям залишається відкритим.

Раніше ми писали про те, що в Україні після року перерви хочуть підвищити мінімалку. Також ми розповідали, як змінилася середня зарплата з початку 2023 року.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі