Охочих працювати на державній роботі в Україні завжди було небагато, але з початком повномасштабного вторгнення побільшало кандидатів у лави ЗСУ, Національної поліції, банків, міських рад тощо. Непопулярність деяких вакансій можна пояснити меншими зарплатами, ніж пропонують приватні підприємці. Але щодня з’являються роботодавці з цікавими пропозиціями.
Сайт Pro Гроші склав підбірку для українців, які перебувають у пошуках роботи.
Всі оголошення про пошук працівників можна знайти на порталі rabota.ua. Інколи там трапляються досить дивні вакансії з високими вимогами й мізерною зарплатою. Але українці, які хочуть спробувати себе в державному секторі, не бояться нових викликів і мають кар’єрні амбіції, можуть звернути увагу на такі пропозиції:
- бібліотекар у дитячу бібліотеку (Новомосковськ) – 5 900 грн;
- завідувач сектору інформаційно-організаційного забезпечення в Управління Державної служби якості освіти (Одеса) – 6 700 грн;
- головний спеціаліст відділу управління персоналом у Київський обласний центр зайнятості (Київ) – 7 030 грн;
- змінний помічник капітана у Службу флоту БД "Дністровець" (Білгород-Дністровський) – 9 992 грн;
- молодший інспектор державної установи "Білоцерківська виправна колонія (№35)" (Біла Церква) – 10 000 грн;
- фахівець по взаємодії з роботодавцями в Київський обласний центр зайнятості (Київ) – 12 000 грн;
- поліцейський роти обслуговування міста в Патрульну поліцію України (Мукачево) – 18 600 грн;
- заступник начальника управління фінансової політики в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (Київ) – від 18 000 до 26 000 грн;
- інспектор прикордонної служби, водій у Державну прикордонну службу України (Рівне) – 20 100 грн;
- спеціаліст із підтримки користувачів у ДП "Медичні закупівлі України" (Київ) – 24 000 грн.
Серед основних вимог вакансій – наявність вищої освіти, досвід роботи в державних структурах, ідеальне володіння українською мовою, комунікабельність, цілеспрямованість і стратегічне мислення.
Переваги та недоліки дистанційки
Раніше ми розповідали, з якими плюсами та мінусами стикаються люди, що працюють віддалено. Реальними недоліками дистанційної роботи є:
- недосконале робоче середовище;
- проблеми з ефективністю;
- сповільнення кар'єрного зростання.
Дійсно, на дистанційці важко вирішувати колективні завдання, брати участь в обговореннях тощо. Рятують тільки онлайн-включення за допомогою Zoom чи Meet. Плюс через виконання посадових обов’язків вдома керівництво може не помічати реальних здобутків працівників.
Але існує чимало переваг такої діяльності. Наприклад, відсутність дрес-коду та необхідності кожного дня їздити в офіс, що дозволяє економити час на дорогу. Також співробітники мають гнучкий тайм-менеджмент і більшу свободу для розв'язання власних питань (побутових та особистих).
Раніше сайт Pro Гроші писав, скільки платять в Армії відновлення та яку роботу пропонують. Також ми повідомляли, що вчителів чекають надбавки та доплати й розповідали, що Лісовий анонсував новий формат оплати праці.