Українці, які прибудуть до Ізраїля у 2023 році, будуть обмежені у працевлаштуванні на території країни.
Таке рішення ухвалило міністерство внутрішніх справ Ізраїлю, пише Haaretz.
Обмеження стосуватимуться українців, які прибудуть в країну після 1 жовтня. Вони не зможуть легально влаштуватися на роботу.
У МВС пояснили, що українці, які виїхали в Ізраїль після початку повномасштабного вторгнення РФ, підпадають під груповий захист від депортації, яку щомісяця продовжує голова МВС. Їм дозволено працювати через 90 днів після прибуття в країну.
Водночас ті українські громадяни, які прибули до Ізраіля після червня 2022 року, підпадають під дію процедури, яка обмежує працевлаштування. Зокрема, у 17 містах країни громадяни України можуть працювати у таких сферах:
- на будівництві;
- у сільському господарстві;
- в установах з догляду за хворими та літніми;
- у готелях.
Загалом, з початку війни до Ізраїлю з України в'їхали 46 206 українців чи громадян інших країн. Серед них – близько тисячі осіб були визнані такими, що підпадають під дію закону про повернення. З того часу країну залишили 30 792 українці. Наразі там перебувають 14 420 громадян України, які прибули туди з початку війни.
Куди влаштовуються та скільки заробляють українці за кордоном
Згідно з даними дослідження Міграційної платформи EWL та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету, більшість українців Європі влаштувалися на роботу в:
- готельному бізнесі;
- ресторанному бізнесі;
- торгівлі;
- простій фізичній роботі.
До початку повномасштабної війни українці найчастіше працювали висококваліфікованими фахівцями у сфері обслуговування та торгівлі, вчителями та менеджерами.
Працевлаштовані біженці у середньому заробляють:
- у Німеччині – 1 467 євро на місяць;
- у Польщі – 541 євро на місяць.
Автори дослідження зазначають, що близько 1/5 респондентів в обох країнах підвищують свою професійну кваліфікацію через курси та навчання, а понад 40% респондентів заявляють про готовність підвищувати свої навички у майбутньому.
"Це свідчить про високий професійний потенціал біженців, які готові скористатися різними формами професійного розвитку", – підмічають дослідники.
Раніше у Мінсоцполітики повідомили, чи можуть українці отримувати свої пенсії за кордоном. Також ми розповідали, скільки українців планують повернутися з-за кордону після війни.