UA RU

Ринок під напругою: чому роботодавцям стало важче знайти працівників

Дослідження показує, що дана ситуація вимагає від роботодавців пропонувати шукачам додаткові заохочення

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Ринок праці має певні зміни

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Ринок праці наразі не зовсім стабільним через безліч факторів, які на нього впливають. Наприклад, останній місяць літа показав, що наразі роботодавцям досить важко "заманити" людей на роботу, адже нових шукачів майже немає.

Про це пише work.ua.

Наразі все менше нових шукачів прибуває на ринок. У серпні загальна кількість людей, які оновили або створили резюме, знизилася ще на 2%. Усе це впливає на конкуренцію серед шукачів, яка в серпні знизилася на 9%. Ця ситуація знову наблизила ринок до дефіциту кадрів рівня 2021 року.

Шукачі знаходяться "на коні"

Така ситуація вигідна людям, які шукають роботу, адже саме зараз вони можуть встановлювати свої умови на ринку праці. Рекрутерам же доведеться докладати зусиль для того, щоб залучити найкращих кандидатів.

Зазвичай така ситуація позитивно впливає на культуру найму та мотивації співробітників. Наприклад, роботодавці мають пропонувати шукачам додаткові заохочення, як негрошові стимули та працювати на утримання співробітників у компанії тощо.

Де конкуренція найвища

Є і ті, кого загальна тенденція щодо конкуренції не торкнулася – айтівців. Адже тут уже пʼятий місяць поспіль тривають справжні "голодні ігри" за посади:

За цими позиціями конкуренція до 30 разів перевищує середні показники ринку. Люди "борються" за ці місця, адже це можливість працювати віддалено:

Де конкуренції майже немає

Йдеться про такі посади, як:

Як порівняти з липнем, з переліку посад із найнижчою конкуренцією зникли медичні працівники, окрім посади завідувач аптеки.

Як штучний інтелект змінить ринок праці

Штучний інтелект стає все популярнішим та важливішим у сучасному світі. За кілька років він замінить багато професій на ринку праці, але також створить нові спеціальності, таких як:

Ці професії варто освоювати вже зараз. Для цього вже проводять безліч навчань.

Раніше сайт Pro Гроші робив огляд на те, скільки отримують кур'єри Glovo та з якими проблемами вони стикаються. Також ми повідомляли, яку роботу пропонують українцям в Польщі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі