UA RU

IT-спеціалісти більше не потрібні? Чому в Україні їх масово звільняють

Експерти дослідили, що відбувається на ринку праці та чому великі компанії скорочують чисельність своїх співробітників в Україні

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні масово звільняють "айтішників"

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

За останні півроку в українських ІТ-компаніях кількість співробітників скоротилась на 6,6%, або на 6100 осіб. Причина полягає в тому, що іноземні замовники вимушені були закрити багато чинних ІТ-проєктів у нашій країні.

Про це свідчать результати дослідження Dou.

Аналітики склали перелік найбільших IT-компаній, які працюють в нашій державі:

Загальна кількість співробітників у 50 найбільших ІТ-компаній України, станом на липень 2023 року, становила 86,3 тис. осіб проти 92,4 тис. взимку.

Аналітики вказують на сумну тенденцію – в наступні півроку більшість учасників ринку не планують наймати на роботу понад 50-200 осіб.

Чого боїться іноземний бізнес

Іноземні замовники більш стримано розміщують ІТ-проєкти в Україні через військові ризики. Також серед негативних факторів;

Позитивну динаміку приросту у першому півріччі зберегли 15 компаній із 50 (з них 8 – продуктові). Лише три компанії зросли більш ніж на 100 осіб. Лідер зростання – Netpeak Group (+216 фахівців за перше півріччя). Штати інших додалися в середньому до 100 фахівців.

В яких регіонах велика конкуренція

Наразі спостерігаються традиційні показники ринку шукача. Попит майже не змінився. Найбільша конкуренція шукачів роботи в:

Найменша конкуренція наразі у:

Серед шукачів високий попит мають вакансії діджитал-фахівців. Це переважно програмісти у сфері ІТ, зазначила в коментарі сайту Pro Гроші PR-менеджерка Work.ua Вікторія Білякова.

До прикладу, конкуренція шукачів на вакансію Front-end програміста в червні зросла майже вполовину порівняно з травнем і наразі майже в 30 разів вища, ніж у середньому по Україні, – говорить експертка.

Раніше ми розповідали, які 3 професії невдовзі можуть зникнути з ринку праці. Також ми писали, ким буде найвигідніше працювати після війни.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі