UA RU

Хвиля безробіття: як війна вплинула на ринок праці

У Будапешті провели міжнародний семінар, на якому обговорили ситуацію на ринку праці України

Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Майже 5 млн українців втратили роботу

Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Через війну 5 млн внутрішньо переміщених осіб втратили робочі місця, близько 3 млн осіб, які належать до робочої сили, через війну досі залишаються за кордоном.

Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

"Переважна більшість українців, які виїхали за межі України це жінки, діти та особи старші 60 років. За оцінками Міжнародної організації праці, 2,75 мільйона осіб, які виїхали, перебувають у працездатному віці. З них 43,5% (або 1,2 мільйона) працювали до початку бойових дій і залишили або втратили роботу згодом. Дві третини таких українців мають вищу освіту, а майже половина (49%) – були зайняті у висококваліфікованих професіях", – зазначила заступниця міністра.

За попередніми оцінками, понад 6,4 мільйона українців виїхали за кордон через війну. Майже 7,7 мільйона людей стали внутрішньо переміщеними особами.

Скільки підприємців працюють на закордон під час війни

Український малий та середній бізнес наразі лише шукає шляхи повернення до повноцінної роботи. Адже наразі вони помічають нестачу нових замовлень та ринків збуту, коштів на розвиток та необхідність допомоги з логістикою.

Наразі українські підприємці найбільше продають свої товари та послуги на ринки США (30%), Польщі (27%), Німеччини (13%), Великої Британії (10%), Литви (10%) та Канади (10%).

Серед найбільш пріоритетних ринків, які український бізнес розглядає в майбутньому:

Раніше сайт Pro Гроші писав, як не втратити роботу під час війни та як влаштуватися на роботу в Польщі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі