Згідно з українським законодавством, працівники мають право отримати грошову компенсацію за невикористану щорічну відпустку, однак під час воєнного стану діють особливі умови.
Про це повідомляє портал Kosht.media.
Працівники можуть розраховувати на повну компенсацію за всі невикористані дні відпустки лише у випадку звільнення за власним бажанням або за іншими підставами.
В інших випадках компенсація виплачується лише за ті дні відпустки, які перевищують 24 календарні дні. Наприклад, якщо працівник має право на 30 днів щорічної відпустки під час воєнного стану, компенсація може бути виплачена лише за шість днів. Крім того, у період воєнного стану можливі такі зміни:
- обмеження щорічної відпустки 24 днями;
- відмова у наданні невикористаних днів відпустки понад 24 дні;
- перенесення використання невикористаних днів на післявоєнний період.
Грошова компенсація за додаткову соціальну відпустку, наприклад на дітей, можлива тільки у випадку звільнення працівника.
Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку
Правила для розрахунку компенсації за невикористану відпустку включають:
- визначення кількості невикористаних днів;
- обчислення середньоденної заробітної плати за тими ж правилами, що й відпускні;
- розрахунок на основі 12 місяців, які передують місяцю виплати, без урахування свят і неробочих днів;
- обчислення компенсації шляхом множення середньоденної зарплати на кількість невикористаних днів.
З 1 січня 2024 року компенсація за дні відпустки нараховується за загальними правилами. Формула розрахунку виглядає так:
Сума компенсації = Середньоденна зарплата × Кількість невикористаних днів.
Отримання грошової компенсації за невикористану відпустку під час воєнного стану має певні особливості. Важливо враховувати чинні обмеження та процедури, а для отримання виплат потрібно вчасно звернутися до свого роботодавця з відповідною заявою.
Раніше ми писали, скільки відпускних отримують військові у 2024 році, а також хто має право не відпрацьовувати два тижні при звільненні з роботи.