UA RU

Гострий дефіцит спеціалістів – на кого найбільше "полюють" роботодавці

Такі зміни відбулися через війну, міграцію населення за кордон і всередині країни, а також мобілізацію, яка і досі триває на території країни

Фото: pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українці можуть знайти нову роботу

Фото: pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Через війну ринок праці потроху змінюється. Наприклад, певні професії стали більш популярними, а деякі просто відійшли на другий план. Також відчувається дефіцит робочої сили.

Про це пише РБК-Україна.

Максимальний попит сьогодні спостерігається на такі професії, як:

Серед лікарів найбільш потрібні сьогодні:

Серед робітників найбільше вакансій для:

У Державній службі зайнятості повідомили, що у професійному розрізі структура вакансій значно не змінилася. Як і до війни, потрібні фахівці у сферах:

Чому в Україні дефіцит спеціалістів

Все через війну та міграцію населення за кордон і всередині країни. Також має чималий вплив мобілізація, адже багато людей пішли захищати державу від загарбників. Персоналу не вистачає як у прифронтових, так і у західних областях.

Наприклад, найбільший дефіцит наразі у кількох сферах:

Саме тому зараз роботодавці частіше погоджуються прийняти до штату людей з меншим досвідом, а іноді навіть пропонують вищі зарплати, ніж є на ринку.

З чого варто почати пошуки роботи в Україні

Для цього вам варто відповідально підійти до цього питання та почати виконувати такі правила:

Аналізуйте свої навички та інтереси. Визначте свої сильні сторони, навички та особисті інтереси, щоб зрозуміти, в якій галузі ви бажаєте працювати.

Підготовка резюме та портфоліо. Створіть професійне резюме, яке відображає ваш досвід, освіту та досягнення. Розгляньте можливість підготовки портфоліо, якщо це належить до вашої області.

Вивчення ринку праці. Досліджуйте його в Україні, визначте попит на ваші навички та інтереси, а також вивчайте компанії, які можуть бути цікавими для вас.

Використовуйте онлайн ресурси. Спробуйте вебсайти для пошуку роботи, які активно використовуються в Україні, такі як Work.ua, Rabota.ua або LinkedIn.

Також не забувайте залучатися до професійних мереж, відвідувати події та семінари, щоб розширити свої професійні зв'язки, адже так ви точно знайдете можливості працевлаштування.

Раніше сайт Pro Гроші писав, кому в Києві готові платити понад 40 000 гривень під час війни. Також ми повідомляли, що середня зарплата зросла до 19 000 грн і розповідали, що відбувається на ринку праці України.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі