UA RU

Без досвіду не візьмуть? Як знайти роботу після отримання диплому

Розповідаємо, з якими проблемами при працевлаштуванні стикаються особи після здобуття вищої освіти та як їх уникнути

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Знайти роботу одразу після закінчення вишу та без досвіду буває складно

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні багато студентів, які щойно закінчили навчання в університеті, стикаються з проблемами пошуку роботи, адже роботодавці хочуть наймати фахівців вже з певним досвідом. Однак існують й компанії, які готові брати працівників без досвіду та самостійно навчати.

Кадровий портал Work.ua та сайт з пошуку навчальних закладів Education.ua запитали в бізнесу, на що вони звертають увагу при наймі співробітників без досвіду роботи та яку роль грає досвід стажування при працевлаштуванні.

За яких умов компанії готові брати на роботу "вчорашніх студентів"?

За результатами опитування, 46% респондентів назвали стажування в інших компаніях бажаною умовою для працевлаштування кандидатів без досвіду роботи. Загалом роботодавці готові брати на роботу "вчорашніх студентів", які відповідають одному з таких критеріїв:

Під час опитування роботодавці назвали низку навичок та якостей, якими б бажано володіти кандидатам без досвіду роботи:

Такі результати можуть дати певний поштовх майбутнім студентам, адже вони розумітимуть, які навички допоможуть знайти роботу одразу після здобуття вищої освіти.

Чи впливає вибір навчального закладу на розвиток кар'єри?

Насправді 59% роботодавців навіть не звертають увагу на навчальний заклад, якій закінчив працівник, але залишається ще 41% респондентів, для яких цей пункт має важливе значення.

Тож, можна зробити висновок, що для більшості компаній профільна освіта є перевагою, але їм не принципово, диплом якого університету має майбутній працівник. Оскільки ключовими умовами для кандидатів без досвіду роботи є стажування та пошук роботи за фахом.

Як свідчать результати опитування користувачів Work.ua, більшість шукачів, а саме 54%, знаходяться в пошуку роботи не за фахом, й лише 46% кандидатів хочуть працевлаштуватися на профільну посаду.

Чи потрібно думати про працевлаштування під час вступу до вишу?

Дійсно, вступникам, які хочуть без стресу та зайвих проблем розпочати свій кар'єрний шлях, потрібно обирати заклади освіти, які пропонують стажування та мають партнерства з бізнесом.

"Вступники мають ставити собі правильні запитання, зокрема, розуміти, ким працювати після випуску і на що можна розраховувати на ринку праці з обраною спеціальністю. Ймовірно, такий прагматичний підхід допоможе вступникам обрати правильну професію", – йдеться у поясненні Education.ua

В Україні існує дуальна форма навчання, яка дозволяє студентам отримувати теоретичні знання у закладі освіти, а практичні — одразу на місці роботи. Таку форму навчання ще у 2021 році запровадили 217 закладів освіти та успішно працевлаштували своїх випускників за фахом.

Раніше ми розповідали, за що в Україні штрафуватимуть роботодавців до 200 тисяч гривень. Також ми писали, скільки українців зараз знаходяться в активному пошуку роботи.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі