Українцям порадили перевірити стан свої генераторів та павербанків. Це варто зробити до початку нового опалювального сезону.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Якщо є, треба його перевірити, що воно в робочому стані і хай воно стоїть", – говорить Галущенко.
Він зауважив, що зараз триває війна і щодня є безліч величезних ризиків. Зараз треба просто розуміти, що ситуація може змінитись за вечір, за ніч чи за день.
"Ми можемо робити плани, дивитися баланси, формувати, але цей баланс може бути змінений, будь-якою черговою масовою атакою", – зауважив міністр.
Тобто, будь-яка масована атака може цей баланс взагалі поміняти за лічені години.
Які проблеми загрожують взимку
Раніше ми повідомляли, що за словами директора ДТЕК Дмитра Сахарука, проблемою може бути наступна зима.
"Тому що ми ввійдемо в неї зі значно меншим запасом потужності, міцності, тому що у нас 75% теплової генерації пошкоджено чи зруйновано. Лише нашій компанії потрібно відремонтувати 9 енергоблоків загальною потужністю 1,5 ГВт, на що потрібно 5,5 млрд грн… Тому можливі відключення не зараз, а взимку. Тому, щоб цього не допустити, звичайно, це захист нашого неба, щоб не було наступних обстрілів і руйнацій… А, по-друге, це зараз фінансування ремонтної кампанії", - підсумував виконавчий директор ДТЕК.
Яка ситуація зі світлом зараз
Попри те, що російські війська продовжують обстрілювати територію України ракетами та дронами, енергосистема з початком весни працює без значних перебоїв. Хоча після масштабних атак восени та взимку українські енергооб'єкти зазнали серйозних пошкоджень, відновити стабільну роботу вдалося зокрема завдяки активній міжнародній підтримці.
Також на стабільність роботи енергосистеми вплинули:
- ефективна робота ППО;
- введення в роботу усіх дев'яти атомних енергоблоків, які зараз є в розпорядженні України;
- аномально тепла зима, яка дозволила не вмикати додатковий електрообігрів;
- підвищення рівня річок, що дозволило повніше використати гідроенергетику;
- сонячні дні, що дозволили ефективніше використовувати сонячні електростанції.
Також сайт Pro Гроші зазначав, коли знову сидітимемо без світла та що буде взимку. Крім того, ми писали, чому Україна зменшила імпорт електроенергії в ЄС.