Переказ із гривневих рахунків через систему Wise тепер призупинено. Однак точних причин таких нововведень поки немає.
Про це повідомив речник пресслужби цієї компанії, пише "Мінфін".
"Клієнти із зареєстрованою адресою в Україні з 12 серпня 2022 року не можуть відкривати нові цифрові картки у Wise. Клієнти, чиї цифрові карти були відкриті до цієї дати, можуть і надалі використовувати їх до закінчення терміну дії картки", — пояснив він.
Відтепер, у Wise прив'язуються не до національності користувачів, як це було раніше, а лише до їхньої фактичної реєстрації в країні.
"Люди можуть відправляти гривню в Україну, а також долар, фунт стерлінгів та євро через платежі SWIFT", — уточнили у Wise.
Поки невідомо точних причин таких нововведень, адже в компанії нічого про це не говорять. Відомі лише загальні формулювання.
"Нині неможливо відправити гроші за кордон з України, а нові клієнти з адресою в Україні не можуть використовувати деякі функції облікового запису Wise для створення балансу в різних валютах або отримання цифрової картки Wise. Ці зміни діють з 2022 року, і ми проінформували клієнтів про ці зміни, щоб вони могли знайти альтернативні способи керування своїми грошима. Ми прагнемо знову зробити наші послуги доступними у майбутньому, але, на жаль, не можемо назвати конкретні терміни для цього", — говорить речник Wise.
Хто ще заборонив перекази
З 5 жовтня 2022 року Національний банк України також запровадив заборону на P2P перекази для громадян з гривневих рахунків на рахунки в іноземних банках. До цього діяли лише певні обмеження.
Ввели таку заборону через те, що було активне виведення коштів через цей канал із конвертацією гривні в інвалюту. Тоді це мало назву "картковий туризм".
А от закордонні карткові перекази з валютних рахунків регулятор не забороняв. Люди можуть переводити певні суми з валютних карток, але лише у рамках ліміту – 100 тисяч гривень на місяць.
"Щоб допомогти українським біженцям у сусідніх країнах, ми спростили вимоги до документації для створення облікового запису Wise та доступу до банківських операцій у місцевій валюті. Ми також спростили реєстрацію благодійних організацій у Wise та прибрали комісію для деяких із них, щоб до України надійшло якнайбільше грошей", — запевнив спікер Wise.
Також варто зазначити, що у даної компанії й досі найнижча комісія на транскордонні перекази у світі — 0,65% від суми.
Раніше сайт Pro Гроші вже писав про те, що ПриватБанк тимчасово скасував комісію на перекази з Польщі, а також про те, як клієнт Monobank втратив 500 євро через міжнародний переказ.