UA RU

Виплати українцям – хто має право на "підйомну" допомогу

Держава продовжує робити кроки для забезпечення соціального захисту цієї важливої категорії громадян

Фото: Володимир Зеленський/Telegram, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Військові мають право на "підйомну" допомогу

Фото: Володимир Зеленський/Telegram, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Україна піклується про свої громадян, особливо про тих, хто захищає нашу країну. Тому військовослужбовці можуть розраховувати на фінансову допомогу. Однією з важливих соціальних пільг для цієї категорії громадян є так звана підйомна допомога.

Стаття 9 Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей" визначає правила та умови надання цієї допомоги.

Хто може розраховувати на підйомну допомогу

Згідно з чинним законодавством України, питання виплати підйомної допомоги для військовослужбовців Збройних сил регулюється наказом Міністерства оборони №45. Підйомну допомогу виплачують у таких випадках:

Проте важливо відзначити, що військовослужбовцям, які були призвані на службу після оголошення мобілізації, підйомну допомогу не виплачують. Після демобілізації ці громадяни повертаються додому, тому їхнє місце проживання не змінюється, і вони не отримують цієї пільги.

Який розмір підйомної допомоги

Розмір підйомної допомоги визначається відповідно до законодавства та підпорядкованих нормативних актів. У 2023 році підйомну допомогу виплачують у розмірі місячного грошового забезпечення на військового та половину цієї суми на кожного члена родини, які переїхали разом на нове місце служби.

За інформацією, наведеною в наказі Міністерства оборони від 21 вересня 2022 року, обсяг підйомної допомоги обчислюється наступним чином:

Також варто відзначити, що за кожну добу перебування у дорозі на військового та його сім'ю виплачують добові у розмірі 300 гривень на одну особу на день. Проте важливо зазначити, що підйомну допомогу можна отримати не більш як за два переїзди за календарний рік.

Як отримати допомогу

Виплата підйомної допомоги відбувається на підставі наказу командира військової частини. Для цього військовослужбовець повинен написати рапорт та надати необхідні документи:

Важливо враховувати, що військовий може звертатися за підйомною допомогою протягом трьох років із моменту отримання такого права.

Хто може подати заявку на фінансову допомогу від УВФ

Кабінет Міністрів розширив категорії отримувачів коштів від Українського ветеранського фонду (УВФ), який фінансує проєкти для реінтеграції осіб у суспільне життя та відновлення їхнього здоров'я. Тепер фінансову підтримку для свого бізнесу можуть отримати не тільки ветерани війни, але й члени сімей загиблих захисників і захисниць.

Також дозволено участь у конкурсних програмах дружинам і чоловікам ветеранів, за умови, що вони офіційно зареєстровані як ФОПи та їхні проєкти відповідають цілям Українського ветеранського фонду, які спрямовані на повернення ветеранів до активної суспільної діяльності.

Крім того, Кабмін зменшив термін реєстрації юридичних осіб та громадських об'єднань до одного року, що дозволить більшій кількості членів сімей загиблих захисників та захисниць подавати заявки на фінансування.

Раніше ми повідомляли, хто з українців може отримати гроші на ремонт житла. Також ми пояснювали, чи потрібно платити за державну фінансову допомогу.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі