Зберігання великих сум грошей вдома не є надійним та безпечним способом. Саме це може зробити вас більш вразливими до крадіжок та втрати фінансів. Однак є певні місця, які надій збережуть ваші заощадження.
Про це пише чат-gpt.
Чому не варто зберігати гроші вдома:
ризик крадіжок. Гроші, які зберігаються вдома, можуть стати легкою здобиччю для злодіїв, які можуть зламати двері або вікна, щоб потрапити в вашу оселю та вкрасти гроші;
ризик втрати. Гроші вдома можуть бути піддані ризику пожежі, повені, розкрадання або інших негативних природних та соціальних подій;
відсутність забезпечення. Вдома гроші не захищені страховкою, як вони можуть бути на банківському рахунку.
Замість того, щоб зберігати гроші вдома, ви можете розглянути такі безпечніші й надійні альтернативи:
банківські рахунки. Відкрийте банківський рахунок і зберігайте гроші на ньому. Банки зазвичай надають гарантії безпеки та страхування депозитів до певної суми;
депозити. Розгляньте можливість розміщення грошей на депозитному рахунку у банку, де вони будуть збережені та приносити проценти;
інвестиції. Розгляньте можливість інвестування грошей у фінансові інструменти, такі як акції, облігації чи інші інвестиційні продукти;
електронні фінансові послуги. Використовуйте електронні системи оплати та фінансові додатки для зручного та безпечного зберігання грошей.
І запамʼятайте, що зберігання ваших коштів у фінансових установах є більш безпечним і надійним способом забезпечення їх безпеки та стабільності.
В яких валютах варто зберігати заощадження
Раніше в коментарі сайту Pro Гроші професор та економіст Олексій Плотніков розповів про те, що українці можуть зберігати свої гроші не лише в доларах та євро. Безпечно буде також мати швейцарський франк та британський фунт. Це залежить від того, яка мета ставиться перед українцями.
Наприклад, швейцарський франк більш консервативний, а також він має найменший відсоток у світі, адже дана валюта вважається досить стабільною і не має сильної динаміки.
А от британський фунт дещо програє, адже є кілька випадків, коли він знецінився. Наприклад, так сталося після того, як країна даної валюти вийшла із Європейського Союзу. Ще раз випадок повторився після пандемії коронавірусу.
Ще більше інформацію про те, в якій валюті наразі найбезпечніше зберігати ваші заощадження, ви можете знайти в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше сайт Pro Гроші вже пояснював про те, що таке "мокрі" гривні та чому їх обмінюватимуть безплатно. Ще ми розповідали про пошкоджені купюри, які з'явилися в українських банках.