У світі цифрової музики стрімінгові сервіси стали основним джерелом для отримання насолоди від прослуховування творів улюблених виконавців для мільйонів людей прямо з їхніх смартфонів.
Завдяки широкому асортименту музичних жанрів та зручності їх використання, вони стали невіддільною частиною нашого щоденного життя. Однак, з такою великою кількістю доступних стрімінгових сервісів, непросто вибрати найкращий. Пропонуємо розглянути деякі з найпопулярніших стрімінгових сервісів музики, їх відмінності та ціни за послуги.
Spotify
Spotify – один з найбільш відомих та популярних музичних стрімінгових сервісів у світі. Він пропонує величезну бібліотеку музики з усіх жанрів, включаючи підбірки, власні плейлисти та рекомендації. Користувачі можуть насолоджуватися безплатною версією з рекламою або підписатися на платну версію без реклами та з додатковими функціями. Серед яких:
- завантаження музики;
- прослуховування музики без реклами, музика в режимі нон-стоп;
- відтворення будь-якої композиції;
- необмежена кількість пропусків.
Spotify пропонує більш надійний безплатний пакет, ніж більшість його аналогів. Хоча це й передбачає набридливу рекламу, обмеження на пропуск треків і відтворення на вимогу, але, попри все, ви зможете прослухати кілька персональних плейлистів і користуватися більшою частиною бібліотеки. Цей варіант є ідеальним для випадкового прослуховування, наприклад, при поїздці у громадському транспорті. Цінова політика Spotify наступна:
- Індивідуальний план: 10 дол./місяць (подарункові картки на 12 місяців підписки за 99 доларів).
- План "Дует": 12 дол./місяць (2 користувачі).
- Сімейний план: 16 дол./місяць (до 6 користувачів).
- Студентський: 5 дол./місяць.
Apple Music
Apple Music – конкурент Spotify, який пропонує користувачам велику бібліотеку музики, включаючи ексклюзивні альбоми та живі виступи. Він інтегрований з екосистемою Apple, що робить його привабливим вибором для користувачів пристроїв цього бренду. Apple Music також пропонує безплатну пробну версію, але для повного доступу потрібна підписка. За підписку ви отримаєте:
- Безплатну пробну версію без жодних зобов'язань.
- Музику без реклами.
- Авторські шоу, концерти та ексклюзиви.
- Доступність на інших пристроях (Android, Win).
- Просторовий звук з Dolby Atmos.
Однак Apple Music має недолік, який може засмутити користувачів ПК. Хоча Apple Music має додатки для Android, Windows і веббраузерів, на момент написання цієї статті додаток для Windows доступний лише в недосконалій формі "попереднього перегляду", а в браузері немає потокового відтворення без втрат бітрейту.
Сервіс передбачає:
- Індивідуальний план: 11 дол/місяць або 109 дол./рік.
- Сімейний план: 17 дол./місяць (до 6 осіб).
- Голосовий план: 5 дол./місяць (тільки для Siri).
- Студентський план: 6 дол./місяць.
Для нових підписників доступна функція безплатного пробного періоду тривалістю 1 місяць.
YouTube Music
YouTube Music натомість пропонує безплатну версію з рекламою та платну версію без реклами з можливістю завантаження музики та прослуховування офлайн. Він також включає відеокліпи та концерти з YouTube, що дає користувачам більше можливостей для насолоди музикою. Преміум підписка на платформу має кілька дуже корисних функцій:
- завантаження музики для прослуховування в режимі офлайн;
- фонове відтворення;
- режим радіо (відтворення музики без завантаження відео).
YouTube Music має значні мінуси, оскільки в ньому відсутня трансляція без стиснення звуку, максимальна швидкість потоку становить відносно низькі 256 Кбіт/с, а всі ваші плейлисти обмежені до 5 000 пісень, тож це варіант не для аудіоентузіастів. YouTube Music дешевший від Apple Music, але дорожчий за Spotify:
- Індивідуальний план: 10 дол./місяць або 100 дол./рік, також доступний як частина підписки YouTube Premium за 12 дол./місяць або 120 дол./рік.
- Сімейний план: 15 дол./місяць (до 6 осіб).
- Студентський план: 5 дол./місяць.
Кожен з цих стрімінгових сервісів має свої переваги та особливості, які роблять їх привабливими для різних користувачів. Вибір найкращого сервісу залежить від вашого музичного смаку, пристроїв, які ви використовуєте, та ваших особистих вподобань щодо функціональності та ціни.
Напередодні ми розповідали, скільки коштують найдорожчі українські вишиванки. Також ми писали, якими будуть ціни на ґаджети у 2023 році.