UA RU

Грошова допомога на дітей в Україні 2023 – які виплати можна отримати

Під час війни держава продовжує виплачувати кошти на дітей, оскільки розуміє важливість надання фінансової підтримки родинам

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Фінансова допомога на дітей в Україні у 2023 році

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні громадяни можуть отримувати різні види допомоги на дітей. В часи війни кількість виплат не зменшилася, а навпаки – фінансової підтримки стало більше, враховуючи потреби сімей.

Сайт Pro Гроші розповідає, на яку грошову допомогу дітям можуть розраховувати українці.

Зміст
1.Декретні виплати
2.Гроші після народження дитини
3.Пакунок малюка
4.Виплати одиноким матерям
5.Аліменти на дитину
6.Гроші дітям, над якими встановили опіку
7.Кошти дітям з багатодітних сімей
8.Допомога дітям-переселенцям
9.Виплати дітям з інвалідністю

Декретні виплати

Жінкам дозволяється вийти в декретну відпустку починаючи з 30-го тижня вагітності. Для цього потрібно спершу отримати листок непрацездатності (е-лікарняний). Розмір допомоги для всіх вагітних у декреті такий:

Отже мінімально українки отримують 6 700 грн на місяць, а максимально можлива виплата – 100 500 грн.

Гроші після народження дитини

Держава виплачує допомогу при народженні дітей. Сума становить 41 280 грн, проте її видають не одразу:

Оформлення допомоги доступне протягом 12 місяців з дня народження дитини в паперовому варіанті або через послугу єМалятко на порталі "Дія".

Пакунок малюка

Це речі, необхідні для догляду за дитиною. Зазвичай їх видають після виписки з пологового будинку, але в разі закінчення пакунків потрібно звернутися до управління соціального захисту. Існує варіант отримати допомогу грошима, написавши відповідну заяву. Також пакет документів включає:

Розмір грошового забезпечення дорівнює щонайменше трьом прожитковим мінімумам для дітей віком до 6 років. Отже у 2023 році батькам виплачують 6 816 грн.

Виплати одиноким матерям

Гроші належать жінкам, які виховують дітей, не перебуваючи у шлюбі, а також усиновлювачам, якщо у свідоцтві про народження дитини немає запису про батька (матір). Фінансова підтримка надається у таких розмірах:

Аліменти на дитину

Це залежить від рівня доходів батька чи матері, проте гарантовано при низьких заробітках необхідно виплачувати не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини певного віку, а саме:

Гроші дітям, над якими встановили опіку

Допомогу отримують опікуни, але вона є власністю дітей, позбавлених батьківського піклування. Сума дорівнює 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тобто:

Дітям з інвалідністю виплачують більше, а саме:

Кошти дітям з багатодітних сімей

Фінанси нараховують щомісяця на третю та кожну наступну дитину в родині. Підтримку можна оформити з будь-якого віку, але не для дітей, старших 6 років. Сума – 2 100 грн. Для призначення необхідно звернутися з відповідною заявою в органи соцзахисту чи в місцевий ЦНАП.

Допомога дітям-переселенцям

Цю фінансову підтримку призначають дітям, які отримали довідку внутрішньо переміщеної особи. Важливою умовою надання коштів є евакуація батьків з зони бойових дій чи тимчасово окупованих територій. Розмір становить 3 000 грн.

Виплати дітям з інвалідністю

Сума допомоги дорівнює 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1 465,10 грн. Зауважимо, піклувальникам дітей з інвалідністю належать надбавки на догляд.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що не всі ВПО можуть отримувати грошову допомогу та розповідав про 5 причин скасування виплат. Також ми повідомляли, що дає статус дитини війни та які соціальні пільги передбачені.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі