Курс долара в обмінниках оновився 2 лютого. Валюта подешевшала на 11 копійок у купівлі та на 10 копійок у продажу.
Про це свідчать дані спеціалізованого сайту Мінфін.
Так, середня вартість купівлі долара – 40,16 гривні (1 лютого курс був 40,27 гривні за долар). Середня вартість продажу долара 40,27 гривні (1 лютого курс був 40,37 гривні за долар).
Курс долара в банках
Станом на 12:00 2 лютого, курс долара в середньому зафіксувався на таких позначках:
- купівля – 40,00 грн/дол.;
- продаж – 40,50 грн/дол.
При цьому курс в ПриватБанку становить 39,60 гривні за долар в купівлі, 40,10 гривні за долар – в продажу.
В Ощадбанку американська валюта в купівлі коштує 40,10 гривні за долар, а в продажу – 40,80 гривні за долар.
В Райффайзен Банку курс долара в купівлі 39,90 гривні, в продажу – 40,55 гривні.
Яким буде курс долара в лютому
Як пояснив в коментарі Pro Гроші директор департаменту казначейства Акціонерного Товариства "КОМІНБАНК" Герман Марченко, наразі є всі підстави вважати, що курс американської валюти в лютому утримається в межах 40-41 гривні за долар.
Він прогнозує, що протягом наступного місяця можна очікувати на незначні короткотермінові валютні коливання – на прикладі першої декади січня.
Однак такі "хвилі" будуть більш ситуативними, а не системними, – переконаний експерт.
Водночас фінансовий аналітик компанії RoboForex Андрій Гойлов в ексклюзивному коментарі пояснив, що МВФ має намір узгодити нову програму допомоги для України на 16 млрд доларів.
Перші кошти можуть надійти у квітні цього року в сумі 5 млрд доларів. Для порівняння, за весь минулий рік фонд надав нашій країні 2,7 млрд, – зазначив він.
За словами експерта, таким чином МВФ у нинішньому році зможе компенсувати втрати держбюджету України від зупинення НБУ "друкарського верстата". Це допоможе у довгостроковій перспективі підтримати курс гривні.
Раніше ми розповідали, що буде з курсом долара найближчим часом. Також ми писали про те, що в Україні з'явилися долари з мітками, які не приймуть навіть на чорному ринку.