За даними ООН, через повномасштабну війну Росії проти України понад 8 млн українців виїхали у країни Європи, щоб врятувати свої життя. Війна триває вже майже рік, але європейські держави продовжують надавати програми допомоги не лише мігрантам, а й людям, які залишилися в Україні та стали переселенцями. Наприклад, Данська рада у справах біженців за підтримки урядів Швейцарії та Великої Британії надає фінансову допомогу українцям на започаткування, відновлення або розширення власного мікробізнесу.
Про це йдеться на сайті Данської ради у справах біженців.
Зазначається, що у рамках програми біженцям надаватимуть бізнес-гранти у розмірі до 1 050 доларів.
Хто може отримати фінансову підтримку
Українці, які стали переселенцями та мешкають на підконтрольній території України, а також люди, які зареєстровані в населених пунктах територіальних громад у районі проведення воєнних дій, та проживають на неокупованій території країни.
Завдяки фінансовій допомозі українські переселенці зможуть стати конкурентними на ринку праці. Гроші їм перераховуватимуть на банківський рахунок.
Як стати учасником програми?
- Необхідно довести життєздатність та реалістичність бізнес-ідеї, розуміти, як саме можна її реалізувати.
- Мати досвід ведення бізнесу.
- Проєкт бізнес-ідеї має бути актуальним, зі збалансованим бюджетом.
- Особлива перевага надаватиметься сім’ям, які мають соціальну або фінансову вразливість.
Приймання заявок відбувається на сайті організації.
При цьому заповнення заявки не гарантує автоматичної участі в програмі. Кожну заявку розглядатиме конкурсна комісія, яка обиратиме найкращих претендентів.
Куди влаштовуються та скільки заробляють українці за кордоном
Виїхавши за кордон через війну, більшість українців не планують жити коштом фінансової допомоги країни, яка їх прийняла, а починають активно шукати роботу. Так, у дослідженні Міграційної платформи EWL та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету, зазначається, що українці в Європі обирали просту фізичну роботу, а також у:
- готельному бізнесі;
- ресторанному бізнесі;
- торгівлі.
До початку повномасштабної війни українці найчастіше були висококваліфікованими фахівцями у сфері обслуговування та торгівлі, вчителями та менеджерами.
Працевлаштовані біженці у середньому заробляють:
- у Німеччині – 1 467 євро на місяць;
- у Польщі – 541 євро на місяць.
Раніше ми розповідали, хто з українських переселенців може отримати допомогу у розмірі 6,6 тисячі гривень у 2023 році. Також ми писали, яку послугу для українців скасували в Ірландії.