На масштабне відновлення України після завершення війни необхідно 411 мільярдів доларів.
Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час робочого візиту до США, де він зустрівся з керівним директором Міжнародної фінансової корпорації Махтаром Діопом.
"Сторони обговорили перспективи розширення співпраці між Україною та Міжнародною фінансовою корпорацією у залученні фінансування на відбудову країни та підтримку українського бізнесу. Сергій Марченко розповів про руйнівні наслідки війни, а також про вартість масштабного відновлення країни", – йдеться в повідомленні пресслужби Мінфіну.
За даними звіту Світового банку, Єврокомісії, ООН та уряду України вартість швидкого відновлення у 2023 році становить 14,1 мільярда доларів. З державного бюджету вже виділено 3,3 мільярда.
Марченко зазначив, що розвиток приватного сектору є одним із п'яти пріоритетів швидкого відновлення. Сума оцінюється в $2,8 млрд.
Коли почнуть відбудовувати міста
Ми повідомляли, що в п'яти областях нашої країни обрали по одному населеному пункту, в яких розпочнуть відбудову після російської окупації за новою програмою build back better.
"Обрано по одному населеному пункту в Київській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, у яких розпочнеться масштабне відновлення за принципом build back better. Йдеться не лише про відбудову житла, але й лікарень, шкіл, садочків, ЦНАПів, об’єктів культури тощо. Усе відновлюватиметься з урахуванням вимог безпеки та сучасних практик", – повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Інструмент відновлення зруйнованих російськими окупантами населених пунктів має запрацювати вже найближчим часом. А дати й перші проєкти відбудови деокупованих міст і сіл вже визначені.
"Армія відновлення": як до неї приєднатися
За інформацією Кабміну, допомогати відновлювати території, зруйновані ворогом, можуть українці, у чиїх областях проводитимуться суспільно-корисні роботи. Дізнатися про них можна в обласних військових адміністраціях.
До робіт залучаються:
- працездатні особи;
- зареєстровані безробітні;
- внутрішньо переміщені особи, які не мають обмежень за станом здоров’я.
Українці працюватимуть в "Армії відновлення" на підставі строкових трудових договорів.
У яких областях працює "Армія відновлення"
Наразі програма працює у 9 областях України, таких як:
- Сумська;
- Київська;
- Полтавська;
- Донецька;
- Чернігівська;
- Рівненська;
- Запорізька;
- Житомирська;
- Волинська.
Чи платять за роботу в "Армії відновлення"?
Учасникам проєкту виплачують зарплату у розмірі 6,7 тис. гривень. Ця сума є більшою за середню допомогу з безробіття.
При цьому сума заробітку може й зрости, якщо на відповідний крок погодиться влада регіону, де відбуваються суспільно корисні роботи із залученням "Армії відновлення".
Раніше ми розповідали, чи можуть українці з біржі праці відправитися воювати на фронт. Також ми писали про створення Міністерства з відновлення України.