Коли українці вирішують здати на брухт залізо, вони мають розуміти, що цей матеріал входить до чорних металів разом зі сталлю і чавуном. Це дуже цінна сировина, яку застосовують для виготовлення багатьох пристроїв і речей. Тож не дивно, що заліза потребують в пунктах прийому брухту. На жаль, популярність і затребуваність не завжди означають високі ціни.
Сайт Pro Гроші розповідає, скільки коштує 1 кілограм заліза в Україні у вересні.
Ціни на брухт заліза в Україні
Важливо розуміти, що сталь і залізо – це не синоніми. Перший матеріал ще має сплав вуглецю, що робить його стійкішим до корозії. Тоді як залізо в чистому вигляді дуже швидко піддається руйнуванням. У всякому разі, обидва метали характеризуються як чорний брухт, тож їхня вартість під час продажу майже не відрізняється.
Єдине що – треба відділяти залізо від нержавіючої сталі. Це набагато дорожчий матеріал зі вмістом нікелю та хрому. Завдяки домішкам здати нержавійку можна в середньому за 25-30 грн/кг.
Чорний брухт має значну популярність, оскільки після первісного використання в промисловості його застосовують повторно як вихідну сировину для виробництва. Тож вироби із заліза можуть отримати друге життя і принести користь екології. І звісно, прибуток як металургам, так і продавцям.
Вирізняють такі категорії брухту заліза:
- габаритний чистий брухт;
- негабаритний;
- відходи литва;
- прокат;
- побутові та промислові пристрої;
- тонкий залізний лист, жерсть, дріт тощо.
Якщо не сортувати сміття, ціна за кілограм буде значно нижчою, оскільки ви здасте метали з середнім рівнем засміченості. Варто зазначити, що мінімальна вартість по Україні – 2,5 грн/кг. Але чим більшим буде відсоток заліза серед всього брухту, тим вищою ставатиме вартість.
Коли ціни на брухт можуть піднятися
Раніше ми розповідали, що ціноутворення залежить від багатьох об’єктивних факторів, але найбільше – від ситуації на світовому ринку. Адже за умови відсутності попиту і низької активності металургів скорочуватиметься експорт, а значить компанії не поспішатимуть закуповувати великі обсяги брухту.
В Україні можуть покращитися ціни після перемоги у війні. Адже з часу повномасштабного вторгнення багатьом компаніям довелося призупиняти діяльність, скорочувати штат, змінювати формат роботи. Вартість чорного брухту обвалилася вдвічі через закриття переробних підприємств у Маріуполі та Бахмуті.
Щоб ціни на метали почали рости, повинні впасти показники на АЗС. Тобто бензин і дизель мають подешевшати. Адже фірми витрачають чимало коштів на транспортування брухту, і щоб хоч частково відбити витрати, встановлюють низьку вартість. Втім наразі немає підстав для змін на ринку пального.
Раніше сайт Pro Гроші писав, які вироби з нержавійки найдорожче приймають на брухт. Також ми повідомляли, який метал можна найдорожче здати на брухт і де його шукати українцям.