UA RU

Заробити на брухті реально: скільки коштує 1 кг свинцю в Україні

Свинець у чистому вигляді рідко здають на брухт, найчастіше компанії приймають сплави з вуглецем, сталлю, чавуном тощо

Фото: OLX, НБУ. Колаж: Pro Гроші

Ціни на кілограм брухту свинцю в Україні

Фото: OLX, НБУ. Колаж: Pro Гроші

В Україні можна здати на брухт такий кольоровий метал як свинець і заробити на продажі в середньому 30-40 грн за кілограм. Коли йде мова про купівлю свинцю, передбачається брухт залізної руди або її сплави з іншими металами.

Сайт Pro Гроші розповідає, скільки коштує продати свинець в Україні та які ціни в різних областях.

Сфери застосування свинцю

Цей метал відносять до кольорових, тож не дивно, що пункти прийому пропонують вищі ціни, ніж за чорний брухт. Свинець характеризується антикорозійними властивостями, тому часто застосовується у кораблебудуванні, будівельних роботах, полюванні та риболовлі.

Також він абсолютно не сприйнятливий до впливу рентгенівських променів і радіоактивного випромінювання. Тож зі свинцю роблять спеціальні захисні листи для убезпечення людей від шкідливого інтенсивного впливу.

Завдяки своїй м’якості, пластичності та високій щільності матеріал використовують у виготовленні спорядження і стрілецької зброї, а також у хімічній індустрії.

Ціни за 1 кг свинцю в Україні

Цінові характеристики залежать від кількох факторів – об’єму, якості та чистоти. На ринку брухту діє зворотне правило: гуртова вартість вища за роздрібну. Тобто вигідніше продавати не по два-три кілограми, а великими партіями.

Якість означає наявність сторонніх матеріалів, наприклад, кабельного сміття. Зрозуміло, що під час зважування віднімається вага непотрібних частин, аби заплатити тільки за свинець. Чистота характеризується відсотковим відношенням домішок і сплавів у брухті. Найбільше дають за високий вміст свинцю.

Середні ціни за кілограм свинцю по Україні такі:

/ Фото: Скриншот: Pro Гроші

Де знайти свинець для брухту

Найперше, що приходить на думку, – старі акумулятори. В них свинець представлений у вигляді спеціальних пластин. Ще одне автомобільне джерело – колеса, оснащені балансувальними тягарцями, які за необхідності можна демонтувати.

Також зверніть увагу на лічильники споживання. Їх виготовляють зі свинцю, тож можна сміливо здавати демонтовані прилади. Найчистіший брухт можна отримати з кабелів. Для захисної оболонки потрібен саме свинець, причому з мінімальною кількістю домішок. Залежно від марки кабелю товщина цього шару може варіюватись в межах від 1 до 2 мм.

Наостанок перевірте, чи немає в гаражі старого мисливського приладдя. У затятих рибалок повинно зберігатися чимало непотрібних предметів, які містять свинець. До того ж існують свинцеві відходи – стружка, дроти та ін. Зауважимо, їхня ціна набагато менша, ніж вартість цілих конструкцій.

Раніше сайт Pro Гроші писав, де здати металобрухт в Україні та отримати більше грошей. Також ми повідомляли, що мідь дорого приймають на брухт і розповідали, скільки коштує 1 кг в Україні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі