UA RU

Захист прав боржників: яке майно виконавча служба не може арештувати

Юрист пояснив, що існує перелік речей, які в жодному випадку не можуть забрати при стягненні боргів

Фото: Pixabay. Колаж: Pro Гроші

Громадян не можуть позбавити певного майна

Фото: Pixabay. Колаж: Pro Гроші

Коли боржник не здатен вчасно повернути свої борги, виконавча служба може застосувати заходи щодо їх стягнення, зокрема — накласти арешт на майно з метою подальшої реалізації. Проте, існує перелік речей, які знаходяться під особливим захистом і точно не можуть бути арештовані та реалізовані.

Про це повідомляють у Telegram-каналі "Ти ж юрист".

Яке майно не має право арештувати виконавча служба

Нижче наведено список майна, яке виконавча служба не має права арештувати:

Загалом, перелік цих речей створює основу для захисту прав боржників та забезпечує необхідні умови для повноцінного життя під час процедур стягнення боргів. З усім тим, варто пам'ятати, що перелік може змінюватись залежно від законодавства країни.

Як відбувається вилучення арештованого майна

У разі невиконання зобов'язань з виплати боргів, українці можуть стикнутися з процедурою арешту майна для подальшої реалізації. Проте, цей процес має свої чітко встановлені терміни та правила, які детально регламентуються державним виконавцем та Кабінетом Міністрів.

Після винесення постанови про арешт майна державний виконавець встановлює не раніше ніж за п'ять днів, який термін буде наданий боржнику для виконання своїх зобов'язань. Однак, існують винятки, коли мова йде про їжу та речі, які швидко псуються — у таких випадках стягнення може відбуватися негайно.

Раніше ми повідомляли, як українцям правильно користуватися кредитами. Також ми писали, як карають українців, які не сплачують штрафи або комуналку.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі