У багатьох українських містах та селах перейменували вулиці, площі, провулки. Саме тому не всі люди знають про те, чи треба оновлювати свої дані в документах.
Про це пише Урядовий портал.
Що з місцем реєстрації у паспорті
Насправді законодавство не передбачає обов'язку вносити подібні відомості. Зміна назви вулиці не передбачає зміни реєстрації місця проживання.
Виходить, що відомості про ваше зареєстроване місце проживання зберігаються в Єдиному державному демографічному реєстрі, в електронній базі, зі збереженням попередніх даних про стару назву.
Ви можете лише за бажанням оновити якісь документи, де є відомості про місце проживання чи знаходження. Перереєстрацію місця проживання можна зробити, коли ви змінюєте паспорт чи прізвище.
Чи потрібно оновлювати документи на нерухомість
Вносити зміни до свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договір купівлі-продажу, договір зміни та договір дарування треба. Одна це лише у тих випадках, коли це необхідно оформити продаж чи дарування, зазначають у КМДА.
А от юридичні особи повинні вносити відповідні зміни до установчих документів. Однак граничних термінів для цього немає. Саме тому лише підприємство самостійно вирішує, коли здійснити реєстрацію змін.
Куди звертатись, щоб змінити документи
Вам необхідно звернутися до ЦНАПу із заявою про внесення змін до цього держреєстру через зміну назви чи перейменування вулиці.
Якщо ви хочете продати, подарувати чи успадкувати нерухоме майно, то у Департаменті містобудування та архітектури при міських адміністраціях можна отримати довідку про перейменування вулиці безплатно.
Для цього необхідно подати заяву до органу місцевого самоврядування, яке ухвалило рішення про перейменування такої вулиці. Бланк заяви видають на місці, а довідка видається у термін від 15 календарних днів до місяця.
З собою треба мати заяву та паспорт.
Як ФОПи повинні зберігати звітні документи
Раніше ми вже писали про те, що 21 березня народні депутати проголосували в другому читанні за законопроєкт № 8131. Він зобов’язує всіх юридичних осіб в Україні зберігати документи про сплату податків протягом п’яти років.
Водночас поки незрозуміло, навіщо розповсюджувати норми на всіх юридичних осіб, а не лише на платників, які своєю діяльністю можуть зацікавити податкові органи інших країн. Адже подати запит на документи мають якраз контролюючі органи держав, громадяни яких здійснювали якісь операції з платником України.
Детальніше тут.
Раніше сайт Pro Гроші писав, чи може жінка-підприємець у декреті розраховувати на держвиплати. Також ми повідомляли, що в Україні з деяких виробників хочуть "здерти" ще один податок.