Перший день тижня, що майже добіг кінця, розпочався для українців з чергової масованої атаки росіян на мирні міста нашої держави. Вибухи пролунали одразу у декількох регіонах України, однак усі 14 повітряних цілей противника знищила ППО.
Редакція сайту Pro Гроші розповідає, що ще важливого сталося в Україні впродовж останніх семи днів.
Податок на землю
Держава хоче стягувати податок з земель природно-заповідного фонду. Для цього Кабінет міністрів хоче внести зміни до Податкового кодексу. Планується, що розмір податку коливатиметься у межах 0,1% від нормативно грошової оцінки угіддя.
Контроль над експортом зерна
Підприємства, які займаються чи хочуть займатися експортом зернової продукції відтепер мають дотримуватися певних правил. Наприклад:
- сплачували ПДВ як на момент подання заявки на експорт, так і станом на 23 лютого 2022 року;
- не допускати податкових боргів щодо повернення валютного виторгу;
- є документальні підтвердження від банку, з яким працюють, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року підприємець здійснив хоча б одну успішний експорт та повернув валютний виторг/
Також залученість в експорт зернових залежатиме від того, чи складала Податкова служба щодо підприємців акт щодо відсутності за місцем юридичної реєстрації під час перевірки дотримання валютного законодавства.
Виплати за знищене житло
З 1 листопада українці, житло яких знищила російська армія під час свого повномасштабного вторгнення, отримуватимуть житлові сертифікати, які можна використати для придбання нового будинку або квартири.
Раніше в уряді визначили, якою буде вартість квадратного метра – 36 422 гривні. Але остаточно сума може змінитися, адже цифра коригується трьома коефіцієнтами:
- регіональний – знищене житло у різних містах має різницю у вартості;
- кількість кімнат – квадратний метр в однокімнатних квартирах дорожче, ніж у чотирикімнатних;
- вік зруйнованого будинку – старий або новобудова.
Нові умови видачі мікрокредитів
Фінансовим компаніям заборонять підвищувати ставки за "швидкими кредитами" до більш ніж 1% (на перехідний період – до 2,5%). Очікується, що завдяки цим змінами позичальники уникатимуть боргових пасток, а кредитні компанії ретельніше перевірятимуть своїх клієнтів.
Наразі ж багатьом позичальникам складно повертати позику через завеликий рівень процентної ставки.
Податкові перевірки повертаються
Документальні планові перевірки бізнесу планують відновити з 1 грудня 2023 року. Втім, зміни торкнуться лише тих підприємців, які відповідають певним критеріям:
- сплачує податок на прибуток на 50% менший, ніж середній по галузі;
- має рівень сплати податку на додану вартість на 50% менший, ніж середній по галузі;
- дебіторська заборгованість удвічі більша за кредиторську;
- річний дохід становить понад 10 млн гривень, тоді як загальна сума витрат у податковій декларації – понад 75% від суми;
- заробітна плата співробітників менша, ніж середня по галузі в регіоні.
За словами нардепа Ярослава Железняка, відповідний законопроєкт незабаром представлять у Верховній Раді для голосування у другому читанні.
Раніше ми писали, коли та як зміняться ціни на продукти. Також ми розповідали, чи підтримуватимуть міжнародні партнери Україну у наступні роки.